Koľko stojí blog? Aká je primeraná cena za vytvorenie blogu?

Skôr ako niekomu zaplatíte za vytvorenie blogu, musíte porozumieť tomu, čo dodávatelia služieb poskytujú, a zadefinovať si, ktoré z týchto služieb skutočne potrebujete. Položte si nasledujúce otázky, než si začnete vyberať dodávateľa služieb, pretože cena za blog má široké rozpätie. 

  1. Potrebujete vylepšenú bezplatnú, alebo prémiovú platenú tému? Zadefinuje si nakoľko je pre vás dôležitá zmena farieb, vkladanie vlastných obrázkov a ich rozloženie, presúvanie miniaplikácií, úprava šablóny štýlov CSS. Úprava je spravidla menej nákladnejšia oproti dizajnu na mieru. Väčšina blogerov využíva bezplatnú tému s možnosťou základných úprav. 
  2. Potrebujete  vlastný dizajn preto, aby váš blog vyzeral jedinečne? Táto možnosť je zaujímavá pre väčšie podniky, alebo už zabehnutých profesionálnych blogerov. 
  3. Potrebujete funkcie, ktoré nie sú súčasťou základného rozhrania? Rozširovanie funkcií zvyčajne vyžaduje pomoc vývojára, ktorý  pracuje s kódom, na vašom blogu.

Odpovede na vyššie uvedené otázky budú mať vplyv na to, koho si vyberiete pre zhotovenie web stránky,  a aké budú vaše náklady.  Nižšie uvedené cenové rozpätia, vám poskytnú predstavu o tom, čo vám bude poskytnuté v danej cene. Myslite aj na to, že niektorí programátori majú väčšie skúsenosti oproti ostatným, a to znamená aj vyššiu cenu. Taktiež sa uistite, že si vyberiete programátora, ktorý má zručnosti, ktoré požadujete. Niektorí programátori sú nezávislí, a spravidla si účtujú nižšie ceny ako tí, ktorí  pracujú u väčších firiem, alebo vývojárskych spoločností.

 

Cena za blog pod 500€

Mnoho nezávislých programátorov vám upravia bezplatné, alebo prémiové  témy a šablóny za menej ako 500 eur. Získate tak profesionálny dizajn, ktorý nevyzerá tak ako ostatné web stránky na internete. Môžu však existovať  stránky, ktoré vyzerajú podobne.  Jednoducho preto, lebo zmena štruktúry témy zvyčajne nestojí pod 500 eur.

Programátor vám môže nainštalovať rôzne doplnky, nastaviť miniaplikácie, vytvoriť favikon,  pridať ikony zdieľania sociálnych sieti, a  vykonať  ďalšie jednoduché úkony  na stránke.

 

Cena za blog od 500€  do 2500€

Existuje obrovské množstvo  úprav, ktoré môže programátor vykonať na vašej téme, alebo šablóne. Preto je cenový rozsah tak široký.  Tiež je cena ovplyvnená  aj tým, u koho ste si služby objednali.  Nezávislý programátor (freelancer)  si môže  účtovať 1 000 eur za tie isté služby, za ktoré vám väčšia spoločnosť nacení na 2500 eur.

Tento stredný cenový rozsah si vyžaduje pozornosť z vašej strany. Vytvorte si  konkrétny zoznam toho, čo chcete upraviť a pridať k zvolenej téme alebo šablóne, a požiadajte vývojárov, aby vám poskytli  cenové ponuky, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám. Týmto spôsobom môžete porovnávať jablká s jablkami, keď obdržíte ponuky od viacerých strán. Je tiež dobré opýtať sa na hodinovú sadzbu, pretože ak  vzniknú dodatočné požiadavky, viete, čo vám za ne bude účtované.

 

Cena za blog od 2 500€  do 5 000€

V tomto cenovom rozpätí môžete očakávať, že dostanete vysoko prispôsobenú prémiovú tému, alebo stránky postavené od základov. Návrh bude zvyčajne začínať nákresom v  Adobe PhotoShop. Tento návrh sa bude neskôr kódovať tak aby vyhovoval vaším špecifikám. Dodatočné funkcie web stránky budú v tomto cenovom rozpätí obmedzené, ale môžete si byť istý, že vaša stránka bude vyzerať unikátne.

 

Cena za blog viac ako 5 000€

Ak vaše náklady na vytvorenie blogu prekročia investíciu 5 000 eur požiadali ste buď o neuveriteľne prispôsobené stránky s množstvom doplnkových funkcií, ktoré od developerov vyžadujú, aby ich na mieru vytvorili pre vás, alebo pracujete s drahou spoločnosťou. Ak nepožadujete web stránku,  ktorá má veľa funkcií, a ktoré je potrebné vytvoriť na mieru, potom by ste si mali nájsť  služby, ktoré vyhovujú vašim potrebám za nižšiu cenu ako je 5 000 eur. Nezabudnite na  odporúčania, prezrieť si  portfólio a  navštíviť stránky v portfóliu. Vyžiadajte si viac cenových ponúk a porovnajte ceny. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.