Top 4 medicínske web stránky

Vyhľadávanie kvalitných lekárskych informácií môže byť náročné. Internet je zaplavený polopravdami a zavádzajúcimi informáciami. Je frustrujúce dlhodobo trpieť nejakým zdravotným problémom, ale vo vlastnom záujme, ak už hľadáte viac informácií, či možnosti, mali by ste sa oprieť o pravdivé a vedou overené informácie.  Nižšie uvedené web stránky sú veľmi populárne pre vyhľadávanie medicínskych poznatkov, a sú plné užitočných lekárskych informácií.  

 

WebMD

Jedena z najpopulárnejších a najdôveryhodnejších web stránok. Informácie sú určené skôr pre širokú vernosť ako ľudí s odboru. Zaujímavý doplnok web stránky je „symptom checker„, ktorý sa nachádza v hornej časti. Vyplníte základné informácie ako vek a pohlavie , odpoviete na ďalšie otázky a výsledkom je zobrazenie možných príčin, ktoré spôsobujú vaše príznaky.  Na stránke je tiež niekoľko zaujímavých kalkulačiek, kvízov a odborných materiálov. Jedna sekcia web stránky sa venuje zdravej životospráve. Viac »

 

PubMed

PubMed je rozsiahly zdravotnícky vyhľadávač / databáza, ktorú spravuje National Library of Medicine. Web stránka obsahuje viac ako 20 miliónov medicínskych článkov a citácií.  Niektoré časti web stránky sú vhodné už viac pre odborníkov v oblasti, lekárov ako širokú verejnosť. 

Časť stránky je neverejná, a prístup k článkom je iba za poplatok. Otvorené časti pre verejnosť sú z oblastí : DNA, RNA, biológia, gény, medicínsky sotvér… Web stánka má dobre spracované vyhľadávanie, pomocou ktorého určite nájdete to čo vás zaujíma. Viac»

 

Healthline

Healthline má niekoľko zaujímavých nástrojov a zdrojov. Na stránke sa môžete orientovať pomocou kategórií, alebo vyhľadávania. Orientácia na web stránke je jednouchá a intuitívna. Príklad aké články tam môžete nájsť: Reflux, Psoriaza, Garavidita, Depresia, Chronická bolesť, Nachladnutie, Hypertenzia, Cholesterol…

Medzi zaujímavé funkcie web stránky patrí napríklad kontrola symtómov, sprievodca ľudského tela, popis liekov, blog o cukrovke, zoznam lekárov. Stránka je určená viac pre širokú verejnosť a šírenie kvalitných a odborných informácií  pre laikov . Viac »

 

HealthFinder

Web stránka je projekt ministerstva zdravotníctva USA. Má informačný charakter pre širokú verejnosť. Nenahrádza lekárske vyšetrenie, ale pomáha šíriť osvetu v oblasti rôznych onemocnení a najnovších vedeckých poznatkov. Má viac ako 120 zdravotníckych tém, ktoré si môžete prezerať a čítať zdarma. Od obezity, cez HIV až po rady pre zdravý životný štýl. Obsahuje aj doplnok, kde ak odpoviete na pár otázok, poradí vám či máte s vaším problémom navštíviť lekára.  Viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.