Metronet Banská Bystrica. Recenzia

Nedávno som sa sťahovala. A tak vyvstala aj otázka výberu nového poskytovateľa internetového pripojenia. Samozrejme sú tu celoslovenské spoločnosti ako Slovak Telecom, Upc, Orange… a každé mesto má aj svojich lokálnych poskytovateľov internetu. Dnes už ani nie sú veľké rozdiely v objeme dát, rýchlosti a cene. Ako si teda vybrať? 

Nechcela som pripojenie od veľkých spoločnosti. Ako je napríklad Slovak Telecom. Prečo? Zazmluvnenie,  na rok,  alebo dva. 10 strán malých  písmenok a nechce sa mi to čítať. To ani tak nie je problém, ale ak niečo nefunguje… smola. Dávnejšie sme sťahovali kanceláriu, robili preklad, a internet sa naďalej  prakticky nedal používať. Telecom nás vybavil – na zmluve garantujeme minimálnu rýchlosť a to máte. Nemáte právo na odstúpenie od zmluvy. 

Slovak Telecom, je dnes už spoločnosť, ktorú úplne vlastnia Číňania, aj to sa mi nepáči.  Pobavila ma špeciálne, ale spoločnosť UPC. 32 recenzií, na Google maps, celkové hodnotenie 1,9. 62 recenzií na azet, celkové hodnotenie 2/5. A ani ich nepoctia odpoveďou. Prečo môže swan a.s kašlať na zákazníka? Pretože pokiaľ viem, spravujú servery bankám a veľkým spoločnostiam. Nemusia ich zaujímať starosti „malých odberateľov“. 

Recenzie Google Maps UPC

Recenzie Google Maps UPC

 

5 dôvodov prečo si vybrať Metronet? 

 

Jednoduchá a jednoznačná zmluva

Osobne uprednostňujem menšie a lokálne spoločnosti. Metronet musí dať zmluvu ktorá je jednoduchá a jednoznačná. Stojí proti monopolom ktoré marketingovými stratégiami klamú a zavádzajú. Telecom, ale aj iné lákajú zákazníka na tablet, mobil, mesiac pripojenia zdarma …čo ale ak klamú? Čo ak klamú v reklame?  Pokutu 50 tis eur nepocítia. Metronet musí dodržať zákon, 50 tisíc by bola likvidačná položka. Preto dbajú na to, čo je v zmluve a dodržia to.  Metronet si nemôže dovoliť  klamať a zavádzať ani na web stránke. U týchto menších firiem a spoločnosti je obchodná inšpekcia ako na koni. Dôverujem zmluve ktorú mám, a verím, že ju spoločnosť dodrží. Neobsahuje dve strany sankcií a pokút.  Je naozaj jednoduchá a zrozumiteľná. 

 

Slovenská spoločnosť

Spravovala som desiatky e-shopov a rôznych foriem predaja na internete. Nie len na Slovensku. (Česko, Poľsko, Nemecko, Anglicko, Usa, Maďarsko). Všimli ste si české reklamy? „Nakupujte hezky česky“ „Z našich českých skladu“ „Pravé české“ ….  Prečo tie slogany? Pretože český zákazník na to reaguje. Uprednostňujú českých výrobcov, české spoločnosti. Slovenská mentalita je iná. Nielenže tomu neprikladá váhu, ochotnejšie ešte podporí zahraničnú spoločnosť. Ale ak Metronet zarába, platí dane na Slovensku, platí slovenských zamestnancov, nakupuje slovenské služby a podporuje slovenský trh. Nie je chyba iba v politike,  stav tejto krajiny. Ide aj o myslenie ľudí. Musíme podporovať samých seba. Inak sa slovenský trh neuzdraví. 

 

Internet + TV

Spolu s internetom mám aj TV. Neviem  presne koľko mám kanálov . Myslím, že niečo okolo 25+. Tv pozerám veľmi málo. Pozerám prevažne dokumenty a rozprávky. Metronet Televízia  ponúka všetky základné programy, ktoré by ste čakali. Na stránke je uvedená informácia o skúšobnej prevádzke. Ale osobne mám dobré pripojenie a vypadol mi signál asi iba raz od kedy mám pripojenie. 

 

Cena

Cena je asi najlepšia akú som kedy mala za internetové pripojenie. Videla som recenzie na internete, ako si pár ľudí sťažuje. Okrem Google maps, aj na facebook  a zive a azet. Ťažko je niekomu pomôcť, či vyhovieť ak dá iba zlé hodnotenie a žiadny komentár. Samozrejme neviem o čo ide, s čím  títo ľudia majú problém, ale asi si nikdy neprešli tortúrou čo to je, sťažovať si napríklad u Slovak Telecom, či Orange. 

Internetové pripojenie Metronet mám asi pol roka, a nemala som žiadny problém s rýchlosťou, pripojením či Tv.  Musím ale povedať, že nevyužívam torrent je ale logické a bežné, že poskytovateľ internetu obmedzí niekoho ak odosiela a prijíma veľké množstvo dát. Musí a spravia vám to všetci. Aj Orange, aj Telecom – ak ste nad limit vašich predplatených  dát, ponúknu iný typ služby za vyššiu cenu, alebo vám obmedzia rýchlosť. 

 

Affiliate program

Ak ste zákazník spoločnosti Metronet, určite vám prišiel email, s affiliate ponukou, kde sa dozviete, že ak dovediete nového zákazníka, máte zľavu 1€ z poplatku za internet. Za dvoch 2€, za troch 3€ …. Napísať  článok ma nemotivovala táto ponuka.  🙂 

Čo ale znamená táto ponuka? Proces myslenia a schopnosť rozvoja spoločnosti. Záujem o marketing. Mne to hovorí aj to, že ak bude v spoločnosti (na firme)  veľa práce, nepôjdu stratégiou vyčerpania aktuálnych zamestnancov, ale zamestnajú nových. Ak nejaká spoločnosť, či firma vyčerpá svojich zamestnancov, preťaží ich zníži sa kvalita poskytovaných služieb. Nátlak sa dá zniesť iba na čas. Potom nastane fluktuácia zamestnancov a ľavá ruka netuší čo robí pravá. Páči sa mi, že viem, že ak si o rok zatelefonujem a budem žiadať nejakú zmenu, či opravu, príde ten istý človek, ktorý mi internet zriadil. 

Ako som došla na taký súvis? Je tam niekto, kto má na starosti marketing. A každý kto robí marketing vie, koľko veľa vecí je postavených na vzťahu k zamestnancom, a ako úzko súvisia s rozvojom podnikania. Preto sa bude snažiť okrem nových marketingových stratégií aj o vnútornú stabilitu spoločnosti, a to je pre zákazníka vždy dobrý faktor. 

 


Možno článok trochu vyznieva ako óda na spoločnosť Metronet. Avšak prešla som naozaj veľa poskytovateľov internetu. Že sa raz sa čas objaví problém je normálne. Prezrela som si na webe hodnotenia a niektoré mi prišli mi nespravodlivé a kruté.

Prečítajte si niekedy zmluvu od Slovak Telecom, O2, alebo Orange.  Čo tam je?  To sú spoločnosti ktoré si zaslúžia jednu hviezdičku bez slov. Ak si teda budete vyberať internet, na čom záleží? Na tablete za 1€,  alebo či je spoločnosť dosť seriózna? A ak premýšľate, prídete na to kto jedná seriózne a kto nie. A podľa mňa je Metronet seriózna spoločnosť. Nie je prvoradé, že je to skutočne lacný internet. Ide aj o prístup spoločnosti k zákazníkovi. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Jan píše:

    dobry den,
    super ma pobavila tato platena reklama pre metronet..a hlavne, ze Slovak Telecom, je dnes už spoločnosť, ktorú úplne vlastnia Číňania 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.