3 najlepšie antivírusove programy 2018 pre os Windows – ZDARMA

Dobrý antivírusový program je dôležitý. Nižšie je uvedený zoznam troch najlepších antivírusových programov pre os Windows, ktoré si môžete zdarma stiahnuť ešte dnes. 

Všetky tieto programy sa automaticky aktualizujú, sústavne bežia na pozadí a chránia vás pred útokmi a pred vykrádaním osobných údajov.  Majú však rozdielnosti, ktoré vám uľahčia rozhodovanie. 

 

Avira Free Security Suite

Hlavnou súčasťou antivírusového programu Avira, vďaka ktorej vyniká je funkcia Protection Cloud. Táto metóda skenovania umožňuje antivírusovému nástroju identifikovať a zastaviť hrozby skôr než spustia aktivitu. 

Ak sa na akomkoľvek počítači, na ktorom je nainštalovaný antivírusový program Avira, objaví pokus o útok, alebo známky vírusu,  tieto podozrenia  sa automaticky anonymne oznámia vývojárom, aby sa v  prípade nutnosti mohli vykonať príslušné kroky a program sa  tak ďalej vyvíjal. 

Avira dokáže skenovať a odstraňovať hrozby, automaticky ich detekovať a zastaviť. Chráni vás pred ransomware, trójskymi koňmi, spywarom a inými druhmi malware

Ďalšie funkcie: Plánovanie kontroly, Kontrola súborov s ľubovoľnou príponou, alebo len tie súbory ,ktoré si vyberiete, zastaviť kontrolu, upraviť prioritu skenovania, skenovanie zavádzacích jednotiek, vyhľadanie rootkit, kontrola registrov, automatická oprava a karanténa, heuristické skenovanie, pridávanie priečinkov a súborov medzi výnimky skenovania, správa a nastavenie firewall, zaheslovanie nastavení, vytvorenie súborov iba na čítanie. A ďalšie.

 

Antivírusový program Avira

Antivírus Avira obsahuje niekoľko vrstiev zabezpečenia, ktoré sa automaticky nainštalujú, a môže trvať aj niekoľko rokov, než sa načítajú. Nemusíte ich však používať a nebudú vás obťažovať. Tieto samostatné moduly obsahujú VPN, ktorá šifruje vašu návštevnosť, obsahuje správcu hesiel, aktualizáciu softvéru, kontroluje aktuálnosť iných programov a navrhne ich aktualizáciu.

Okrem toho, Avira dokáže zrýchliť váš počítač a skrátiť čas načítania operačného systému. Ak sa rozhodnete pre nákup nejakého softvéru online, pomôže vám vybrať dôveryhodné webstránky.  Tieto extra funkcie, ale nemusíte využívať. 

Avira Free Security Suite je určená pre počítače s os  Windows 7 SP1 a novšie, vrátane Windows 10 a Windows 8. Existuje aj verzia pre os MAC, ale má trošku odlišné funkcie oproti edícií pre Windows. 

STIAHNUŤ ZDARMA – Avira Free Security Suite

 

Adaware Antivirus Free

Antivírusový program Adaware sa inštaluje iba pár minút.  Je jednoduchý a môžete ho používať dvomi spôsobmi. Prvý z nich je bežný režim, ktorý kontroluje hrozby, a druhy ho umožňuje používať ako podporu hlavného antivírového programu. Napríklad spolu s Avira. 

Antivírusový programTáto druhá línia, zakáže ochranu v reálnom čase, ale stále umožňuje manuálnu kontrolu. Je to užitočné, ak máte pocit, že váš hlavný AV softvér nefunguje správe a máte pocit, že obsahuje škodlivý kód. 

Bez ohľadu na to, ako Adaware použijete,  poskytuje ochranu proti ransomware, spyware, vírusmi a ďalším škodlivým softvérom. Tieto hrozby nájdete pomocou rýchleho, úplného, alebo vlastného skenovania.

Podporuje denné, týždenné a mesačné kontroly, a môžete naplánovať konkrétnu kontrolu, napríklad len cookie, alebo zavádzacia jednotka.  Adaware Antivirus vám tiež umožňuje vytvoriť si vlastné nastavenia, pre kontrolu konkrétnych súborov, alebo priečinkov, naplánovať ako často sa má kontrola vykonať, ako často sa má kontrolovať možnosť aktualizácia programu.

Ďalšie funkcie: Kontrola archívu, kontrola emailov, hĺbková kontrola, smar scen, sektory skenovania, preskočiť súbory pri skenovaní (napríklad preskočiť súbor väčší ako 10MB, napríklad video.) 

Môžete si tiež nastavenia chrániť PIN kódom, ako aj nastaviť vypnutie upozornení od hier,  v platenej verzii obsahuje tiež rodičovskú kontrolu. 

STIAHNUŤ ZDARMA – Avira Free Security Suite

 

Panda Dome

Bezplatný antivírusový program Panda Dome (predtým Panda Free Antivirus) sa inštaluje iba pár minút a má minimalistický dizajn. Všetky jeho prispôsobenia sú zastrčené v nastaveniach. 

Antivírusový program

Tam si môžete nastaviť napríklad automatické vyhľadávanie aktualizácii, komprimovanie súborov, vyhľadávanie nežiadúcich programov. Kontrola prebieha sústavne a automaticky na pozadí. V prípade ak odhalí vírus dostanete otázku či sa má vymazať, alebo presunúť do karantény.

Panda Dome má ešte jednu jedinečnú funkciu oproti vyššie uvedeným, zasiela bezpečnostné správy a upozornenia, ak sa odohráva niečo čo môže oslabiť ochranu vašich osobných údajov. Správa sa zobrazí v malom okienku ako úvod článku , a celý článok si môžete prečítať na webstránke.  Tieto upozornenia si ale môžete aj vypnúť. 

Skenovanie prebieha rýchlo, a môžete si nastaviť aj kontrolu súborov cookie, procesov, alebo úplne skenovanie. 

Ďalšie funkcie: Zaheslovanie programu, nastavenie automatického vyprázdňovania karantény, ak používate program na celej obrazovke, upozornenia sa automaticky vypnú, vylúčenie súborov a priečinkov pri kontrole, ochrana USB a ďalších vymeniteľných zariadení, sledovanie bežiacich procesov, prehľad udalostí, možnosť doinštalovania  Panda Safe Web pre bezpečné prehliadanie internetu. 

Panda Dome je skutočné skvelý antivírusový program v tom ako pracuje nenápadne, a neotravuje zbytočnými upozorneniami. Avšak pri jeho inštalácií sa vám nastaví  webstránka výrobcu, ako domovská webstránka v prehliadači, pokiaľ si počas inštalácie nezakliknete, že nemáte záujem. 

STIAHNUŤ ZDARMA – Panda Dome

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Mojo píše:

    ďakujem

  2. Alena Mižiková píše:

    S radosťou 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.