Najpopulárnejšie vyhľadávače

Vyhľadávače sú fantastický vynález. Filtrujú informácie, získavajú dáta a pomáhajú nám nájsť to, čo hľadáme. Ponúkajú neuveriteľne rozmanité spektrum predmetov vyhľadávania. Nie však všetky vyhľadávače sú majú rovnaký princíp. Každý vyhľadávací nástroj ponúka odlišné funkcie a v závislosti od toho, čo hľadáme. 

Článok obsahuje stručný popis  jedenástich vyhľadávačov, ktorým môžete dôverovať, že vám poskytnú kvalitný zážitok. Sú rýchle, ľahko použiteľné, prinášajú dôsledné,  relevantné výsledky ako aj príjemné používateľské prostredie.

Relevantné výsledky: Nájdete čo hľadáte. Výsledok vyhľadávania odpovedá vášmu dopytu.
Užívateľsky prívetivé: Stres a frustrácia nepatria do tejto rovnice. Keď hľadáte niečo s použitím týchto vyhľadávacích nástrojov je to pohodlné a  jednoduché. 
Plus: Dnes už nestačí len získať relevantné výsledky. Používatelia hľadajú prístup k informáciám a obava o ochranu osobných údajov je čoraz väčšia. Mnohé nástroje pracujú rýchlo a jednoducho, ale na úkor zbierania osobných informácií. Ak ide o tieto nástroje máte ochranu osobných údajov pod kontrolou. 

Google

Ako prvý v zozname najpopulárnejších vyhľadávacích nástrojov na svete je ten, ktorý je pre nás najznámejší – Google. Koniec koncov, ktorý iný vyhľadávač zaviedol nový pojem do slovníka – googliť. Je priam povinnosť uviesť ho v zozname najužitočnejších vyhľadávacích  nástrojov.  Google spracováva milióny vyhľadávaní každý deň po celom svete. Či už sa chcete ponoriť do pokročilého vyhľadávania, alebo ste práve začali tento vyhľadávací nástroj využívať. Je jeden z najuniverzálnejších, najpresnejších a najjednoduchších nástrojov, s ktorými sa  na internete stretnete. 

 

Amazon

Amazon.com – najväčší maloobchodný online predajca na svete. Je to produktový e-commerce vyhľadávací nástroj, ktorý priniesol revolúciu v obchode. Prakticky všetko, na čo si pomyslíte, je v ponuke Amazon: čerstvé potraviny sa doručujú priamo k vašim dverám, hudobné súbory, knihy, parfumy, oblečenie, hračky a zoznam nekončí. Spoločnosť Amazon založená spoločnosťou Jeff Bezos, je jednou z najpopulárnejších  nákupných web stránok online.

 

Facebook

Odhaduje sa, že viac ako 900 miliónov ľudí je registrovaným používateľom Facebooku, najväčšej sociálnej sieti na svete. Spoločnosť Facebook nie je technicky vytvorená ako vyhľadávací nástroj, ale snaží sa svojim miliónom používateľov pomôcť vyhľadať ľudí a informácie o nich. V takom rozsahu to žiadny iný nástroj neponúka. 

 

LikedIn

Mohli by ste povedať, že LinkedIn nie je vyhľadávač a v podstate máte pravdu. Avšak pri pohľade na LinkedIn z iného uhlu pohľadu, je to určitý vyhľadávací nástroj, ktorý prináša „peer-reviewed“ výsledky vyhľadávania práce, ako aj sieťové skupiny a profesionálne spojenia.

 

YouTube

Ak ste niekedy sledovali online video, pravdepodobne ste navštívili YouTube. Najväčšiu a najpopulárnejšiu stránku videí na svete. Stovky tisíc videí z každej kategórie (hudba, šport, filmy a iné), pričom každú hodinu sú na stránku odosielané nové a nové videá.

 

Twitter

Twitter je rýchly spôsob výmeny správ a komunikácie s ľuďmi ako aj organizáciami po celom svete. Užívateľská základňa Twitteru sa stále viac rozširuje a tak má taktiež svoju „užitočnosť pri vyhľadávaní obsahu„, pretože používatelia Twitteru zdieľajú odkazy, multimédiá, obrázky a ďalšie veci, ktoré potom môže vyhľadávať. Môžete tu nájsť rôzne zaujímavé informácie prostredníctvom vyhľadávania v širokom spektre, od druhej svetovej vojny cez basketbal až po voľby. 

 

Pinterest

Pinterest je jedna z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich web stránok v histórii webu.  Milióny ľudí, väčšinou žien, vytvorili online albumy svojich obľúbených obrázkov, ktoré potom môžu vyhľadávať aj ostatní používatelia Pinterest. Táto populárna stránka je cenným zdrojom pre každého, kto chce byť kreatívny, inšpirovaný alebo oboje.

Pinterest je fantastický spôsob, ako vyhľadávať v prehľadných zbierkach obsahu, od infografiky cez recepty až po návody ako aj zábavné obrázky. Všetky tieto zbierky sú zostavené používateľmi Pinterestu, ktorí umožňujú tak vyhľadávačom ľahšie nájsť prevažne obrázky.

 

Bing

Bing je jedným z mladších vyhľadávacích nástrojov na tomto zozname. Bing ponúka jednoduchý vyhľadávací zážitok s akcentom na vyhľadávanie  v reálnom čase.  Jeho  cieľom je odpovedať na vyhľadávacie dopyty pomocou najrelevantnejších a najaktuálnejších informácií. Bing neustále inovuje svoje služby. Snaží sa o relevantné odpovede na väčšinu dopytov a aj o intuitívne vyhľadávacie prírastky. Medzi výhody patrí možnosť okamžitého prístupu k histórii vyhľadávania a prepojenie vyhľadávaní Bing so sociálnymi platformami. 

 

Wolfram Alpha

Wolfram Alpha nie je vyhľadávač v tradičnom  slova zmysle, je to skôr  osobná kalkulačka.  Dokáže odpovedať na všetky číselné otázky, napr.  „nadmorská výška Denveru“ alebo „prečo je nebo modré“ alebo „povedz mi viac o Paríži„. Wolfram Alpha sa prezentuje ako „výpočtový engine„, čo v podstate znamená, že ak položíte akúkoľvek faktografickú otázku, dostanete odpoveď. Potrebujete výpočet pre komplikovaný matematický problém? A čo štatistiky pre každú krajinu na svete, prevodové tabuľky, alebo informácie o chemickom prvku? Dokáže to s ľahkosťou a tým sa neho možnosti ani zďaleka nekončia.

 

Duck Duck Go

Duck Duck Go, tento zvláštne pomenovaný vyhľadávač, nemá veľkú popularitu oproti vyššie uvedeným partnerom v tejto kategórií. Výsledky vyhľadania nie sú veľmi relevantné, napriek tomu si ho časť užívateľov obľúbila pre jeho ochranu osobných údajov a rešpektovanie súkromia užívateľa. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.