Nasty – Kreténi na internete

Áno, kreténi sú všade a na webe niekedy kraľujú. Snažia sa infikovať váš počítač, spôsobiť emocionálnu traumu, zosmiešniť, uraziť, napadnúť. Okradnúť o peniaze, zistiť vaše heslá. Nie je to pekné a preto je dobré vedieť ich  včas spoznať.

 

Troll –  internetový trolovia – Komáre online kultúry

Troll

Troll

Trolovia  sú pravdepodobne najbežnejšia   online forma  nepríjemných ľudí. Radi vyvolávajú hádky a  hnev. Jediný ich cieľ je emocionálne vám ublížiť. Môže ísť ale aj o viac, viac nájdete v článku 10 typov internetového Trolla

 

 

 

Haters – Nenávistný ľudia –  Rasisti, Bigotny – Netolerantný používatelia

haters

Haters

Sú podobný trollom, ale správajú sa ešte extrémnejšie. Úmyselne prejavujú nenávisť, a neznášanlivosť, a niekedy útočia naozaj agresívnym spôsobom. Nie je výnimočné, že to hraničí s porušovaním zákonov. Troll sa skôr zabáva, často-krát si myslí, že je vtipný, zatiaľ čo haters srší nenávisťou, náboženskou neznášanlivosťou, fanatizmom, rasizmom.

 

 

Cyberstalkers –  prenasledovanie

Cyberstalkers

Cyberstalkers

Cyberstalking je dnes bežnejší ako fyzické prenasledovanie a obťažovanie. Ide až o patologickú obsesiu, kde jednodlivec obťažue posielaním emailov, komentármi na sociálnych sieťach, niekedy aj sledovanie pomocou GPS. Vo svete internetu sa neobjavujú síce často, ale sú smutnou realitou. 

 

 

 

Cyberbullies –  Digitálne obťažovanie a krutosť

Cyberbullies

Cyberbullies

Cyberbullying je taktiež dnes bežnejší ako fyzické šikanovanie. Je priamy príbuzný  cyberstalkingu, kyberšikany. Ide o demonštráciu dominancie nad inou osobou prostredníctvom online obťažovania.  Násilnici ponižujú svoju obeť verejne, prostredníctvom sociálnych sieti či blogov. Snažia sa svojej obeti poškodiť dobré meno, a o to, aby ovplyvnili ich priateľov, a spoločensky svoju obeť izolovali. Niektoré prípady cyberbullyingu skončili aj samovraždou. 

 

Clickjackers – ide im o vaše kliknutie

Clickjackers

Clickjackers

Na web stránke je umiestnené neviditeľné tlačidlo, ktoré aktivuje rôzne príkazy. Skôr ako sa nazdáte, zmení sa vaše nastavenie ochrany osobných údajov na facebooku, alebo sa vám aktivuje kamera a ani o tom netušíte. Niekedy prebehne nainštalovanie vírusu a váš PC bude diaľkovo ovládaný.  Clickjacker sú naozaj špinavci!

 

 

Phishermen: Podvodný email, podvodná web stránka

Phishermen

Phishermen

Phishermen najčastejšie láka svoju obeť prostredníctvom emailu. Tieto správy sa nazývajú spoofs. Ich cieľom môže byť, inštalácia nejakého softvéru, kliknutie na odkaz, ktorý poškodí váš pc, a najhorších prípadoch zistiť čísla vašej kreditnej karty, alebo vylákať od obete nejakú platbu. 

 

 

 

Zombie Masters: Programátori, ktorí ovládajú váš počítač

Zombie Masters

Zombie Masters

V prípade ak ste  „zombikom“, dochádza k obzvlášť hrubému porušeniu vášho súkromia. Váš počítač je v takom prípade dialkovo ovládaný. Pomáha odosielať spam, alebo sa jeho výkon používa na heckerské útoky. Okrem toho, že je napadnutý váš počítač, bude sa snažiť aj o to, aby sa vírus preniesol aj do ďalšieho zariadenia.  V prípade odosielania spamu, načíta si aj váš zoznam emailových adries a budú obťažovaný aj vaši priatelia, či kolegovia. 

 

Hackeri a ich motivácia

Hackeri

Hackeri

Všetci sme už počuli o „hackeroch“ a videli vo filmoch ich úžasné výkony.  Ak ste profesionálom v nejakej oblasti a potom vidíte filmové prevedenie vašej profesie, istote to na vašej tvary vykúzli úsmev. S hackovaním, je to podobne. Avšak existujú skutočne ľudia, ktorý sa venujú hackovaniu, a útokom z rôznych dôvodov, ako je napríklad hacktivizmus

 

 

Spameri a Ratware

Spammeri

Spammeri

Dostali ste email ohľadne predaja Viagri? Prišiel vám email, ako ste vyhrali 20 mil dolárov? V tom prípade ste dostali spam, a boli ste napadnutý pomocou ratware.  Ratware je softvér, ktorý používajú spameri na rozosielanie miliónov emailových sprav.

 

 

 

Hoax – Hoaxeri – chcú vás oklamať

Hoax

Hoax

Hoax (anglické slovo hoax označuje podvod, žart) je predovšetkým prostredníctvom internetu elektronicky šírená správa (najmä e-mailová), ktorá napriek svojej nezmyselnosti vyzýva na to, aby bola preposielaná ďalším používateľom systému. Jednoduchosť a prakticky nulová cena a námaha pri preposielaní spôsobila ich veľký rozmach.

 

 

Sexting –  Nehrajte túto hru

Sexting

Sexting

„Sexters“ sa snažia o vaše indiskrétne fotografie a potom ich šíria ďalej na internete. Môžu vás neskôr vydierať, ich zverejnením, a za ich neuverejnenie si žiadajú nejaký poplatok, alebo ešte horšie sexuálne uspokojenie.  Viac v článku Online zoznamka

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.