Názov blogu

Keď sa rozhodnete pre blog, jedna z prvých vecí o ktorej musíte rozhodnúť je názov blogu. Ten vás bude reprezentovať. Preto je veľmi dôležité aby váš názov bol chytľavý a ľahko zapamätateľný. 

Zapamätateľnosť názvu, zvýši aj mieru prekliku na váš blog vo výsledku vyhľadávania. Preto by v ideálnom prípade mali byť názov blogu a vaša url adresa identické. 

Ale vzhľadom na to, koľko je dnes rôznych web stránok a blogov je dosť možné, že pre názov ktorý ste si vybrali, už URL adresa nebude k dispozícii. 

V takom prípade si musíte urobiť prieskum, a vybrať si názov domény, ktorý sa bude týkať tém vášho blogu.  Môžno vám pomôžu tieto generátory. 

Niektoré nevedia s sk jazykom pracovať dobre, ale žiadny podobný nástroj pre slovenský jazyk nie je . Niektoré vám, ale aj tak môžu byť nápomocné. 

Ako si overím či je voľná doména? 

Ideálne na web stránke národného správu domén SK-NIC. Ale aj na stránkach spoločností ktoré poskytujú hostingové služby. Google nemusí byť spoľahlivý. Doména môže byť obsadená , a nemusíte ju cez google dokázať vyhľadať. 

Záver

Vyššie uvedené nástroje vám budú nápomocné. Preskúmajte ich a vyberte si čo najvhodnejší názov, ktorý vystihne blog. Nerobte rýchle rozhodnutia, doprajte si čas, pretože v ideálnom prípade by ste už názov nemali meniť, a závisí od toho veľa ďalších vecí. Veľa šťastia a môžete sa o svoju skúsenosť so mnou podeliť.