Kde hľadám obrázky zdarma? 10 najlepších web stránok pre – Free picture.

Obrázky zdarma. Kde sú zdarma aj  pre komerčné použitie ? Samozrejme sú stovky a stovky web stránok. Vytvorila som si zoznam najobľúbenejších a ak niečo potrebujem väčšinou už na iných stránkach hľadať nemusím.

Nápadité, dobré rozlíšenie, kvalitná veľkosť – profesionálne.  A tak ponúkam svoj zoznam web stránok kde sa nachádzajú pekné free picture (obrázky zdarma) na osobné aj komerčné použitie.

 

PPT Backgrounds – pptbackgrounds.org

Obrázky sú rozdelené do kategórii, spolu s možnosťou hodnotenia. Okrem kategórií je možné vyhľadávať na základe prevažujúcej farebnej koncepcie. Pre stiahnutie nie je nutná registrácia. Avšak neobsahuje voľbu automatického stiahnutia. Obrázok sa stiahne kliknutím pravého tlačidla myšky. A tak nie je veľmi možnosť vybrať si rozmer. Väčšina má rozmer 1024×768. 

 

Stocksnap – stocksnap.io

StockSnap ponúka vyhľadávač. Po zadaní pojmu ponúkne súvisiace obrázky. Spolu s obrázkami zdarma je na výber aj ponuka platených obrázkov od shutterstock . Pod želaným obrázkom sa nachádza tlačidlo FREE DOWNLOAD a obrázok sa stiahne automaticky. Nie je ale možné vybrať si rozmer, ani typ súboru. Väčšina je jpg o rozmere 4608 x 3456. 

 

Zedge – zedge.net

Ďalšia zaujímavá web stránka pre obrázky zdarma je Zedge. V ponuke je aj aplikácia Zedge pomocou ktorej si môžete stiahnuť tapetu pre mobil. Ale nie len to, nájdete tam aj zvonenia, hry, aplikácie.  Pod každým obrázkom je tlačidlo GET WALLPAPER. To otvorí okno s ponukou , stiahnuť alebo odoslať na email. Stiahnutie prebieha automaticky. Nie je možné vybrať si rozmer a formát. Väčšina obrázkov je vo formáte jpg. 

 

Pikwizard – pikwizard.com

Pikwizard je skvelá nová web  stránka, ktorá obsahuje viac ako 100 000 obrázkov vysokej kvality. Z týchto 100 000 je  asi 20 000 úplne exkluzívnych, a teda ich inde nenájdete. Táto webstránka obsahuje vysokokvalitné obrázky do rôznych  ľudí.  Nevyžaduje sa žiadne prihlasovanie, či vytvorenenie profilu  a okrem toho má aj bezplatný nástroj na úpravu obrázkov.

 

Unspash – unsplash.com

Databáza na UnSpash obsahuje cez 419,531 obrázkov zdarma. Taktiež je ako prvé v ponuke vyhľadávacie okno.  Pre stiahnutie stačí klinúť na DOWNLOAD FREE. Nie je ale možné zvoliť si rozmer a formát. 

 

Live Of Pix – lifeofpix.com

Na stránke je v ponuke aj stiahnutie free videa. Dnes je stále populárnejšie používať ich ako úvodný slide, alebo cover.  Pre stiahnutie obrázka stačí použiť tlačidlo DOWNLOAD.

 

Ďalších 5 zaujímavých web stránok, pre obrázky zdarma. 

  1. Start Up Stock Phottos – startupstockphotos.com
  2. Jay Mantri – jaymantri.com
  3. Gratiso Graphy – Gratiso Graphy
  4. All Free download – all-free-download.com
  5. Iso Republic – isorepublic.com

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.