Ako si pozrieť John Wick 2 vďaka google mapám.

Miestny sprievodca Google (Local Guides)  predstavujú globálnu komunitu prieskumníkov, ktorí píšu recenzie, zdieľajú fotky, odpovedajú na otázky, pridávajú alebo upravujú miesta a overujú fakty v Mapách Google. 

 

Pridávaním poživne pre google prichádza odmena.

Prvý rok som ako odmenu dostala 100 G priestor na google disku. Sklamaním  trochu bolo, to ako prešiel presne rok, a už som mala iba oznámenie – prekročili ste kapacitu…bez nejakého upozornenia pár dni vopred.  Nevyužila som celú kapacitu. Dostala som sa na 60 G a bolo to pohodlné. Priestor je potom možné zakúpiť si a pravidelne platiť . Pri 100 G je to poplatok 1,99€/mesiac. Čo je 19,99€ na rok. 

Miestni sprievodcovia

Ďalšia odmena prišla keď som sa dosiahla úroveň 5. (Od toho času  zmenili spôsob bodovania, aj počet úrovni.)

Odmenou  je prednostný prístup k funkciám Google a  výhody od partnerov.  A teda po roku užívania si Google disku, a prístupu k beta verzií máp som dostala zase niečo iné. Hudbu a film.

Google play music na tri mesiace zdarma. Ide o aplikáciu vďaka ktorej môžem počúvať  hudbu v  telefóne alebo cez prehliadač. Stačí sa  prihlásiť emailom do google play.  Napr. aj  zákazníci spoločnosti Samsung dostávajú prístup na  30 dni zdarma. Inak je  spoplatnená na  5,49€/mesačne.

Ponuka využívať aplikáciu na mesiac, dva, tri ale aj štyri nie je nová. Užívateľ sa s ňou stretne aj v súvislosti s inou službou, profilom, produktom.

Miestni sprievodcovia

A teda vďaka práci s google maps, mám možnosť využívať 3 mesiace Google Play Music zdarma a 75% zľavu na požičanie filmu cez Google play.

Miestni sprievodcovia

 

Ako si požičať a pozrieť film na Google Play?

Miestni sprievodcovia

Osobne by som uvítala filtre. Hlavne pre výber žánru, a jazyka. Pri detaile filmu je ale aspoň popis: Jazyk zvuku: Angličtina, Čeština. A tiež samozrejme krátky obsah.

Hľadala som nejaký horor, ale výber bol dosť malý.  Tak to vyhral John Wick 2 .

Miestni sprievodcovia

Miestni sprievodcovia

Miestni sprievodcovia

Miestni sprievodcovia

 

Oplatí sa byť Miestny sprievodca Google (Local Guides)

Oproti Facebook, ktorý si vyžiada preklad  stránky do slovenského jazyka  úplne zdarma a nedáva vôbec nič,  je poskytovanie obsahu pre Google maps o niečo výhodnejšie. S nátlakovosťou a emocionálnym vydieraním sa dnes už musí rátať. Veta „pomôžte ostatným…“ nie je nič iné ako citové vydieranie. Facebook však aplikuje to isté a mnohé iné sociálne siete tiež. Ak im užívatelia budujú obsah, ušetria spoločnostiam milióny dolárov. 

Preto google vnímam ako o niečo charakternejšiu spoločnosť. Odmena je síce malá, ale aspoň nejaká pozornosť. Ak sa na to začnete pozerať ako na hru, spôsob trávenia voľného času, je to celkom zábava. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Pavol píše:

    Ja prispievam do Google maps už nejaké tri roky, poslal som už cez 13 000 fotografii, dosiahol som už deviatu úroveň miestneho sprievodcu a mám cez 17 000 000 miliónov pozretí. Čo však nemám sú nejaké výhody za odvedenú prácu pre Google. Ani cent, žiadne bonusy.

  2. Martin píše:

    Zaujímavá možnosť pomôcť ľuďom sa orientovať a získať prvotný pohľad na prevádzky a miesta na lokalnych adresách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.