Ako si pridať PDF súbor na web stránku, a ponúknuť ho na stiahnutie?

Vytvorili ste si  PDF súbor a radi by ste ho ponúkli čitateľom na stiahnutie? Máte zaujímavý pdf súbor a radi by ste ho zdieľali ďalej? Ak pridať  PDF súbor na web stránku, aby si ho užívatelia mohli prezerať, alebo stiahnuť? 

Uistite sa, že máte povolenie pracovať s PDF súborom

Niektoré spoločnosti poskytujúce hosting, neumožňujú používať určité typy súborov na web stránkach, to môže zahŕňať aj PDF súbory. Predtým ako začnete, uistite sa, že máte povolenie u hostingovej služby pracovať s PDF súborom.  Inak vám žiadny postup nebude fungovať.  Ak vám to hosting nedovoľuje, skúste sa dohodnúť, prípadne vymeniť poskytovateľa služieb.

 

Nahrajte súbor PDF na web stránku

Nahrajte svoje súbory PDF na svoje webové stránky pomocou programu na ukladanie súborov, ktorý poskytuje webová služba. Ak to neposkytujete, musíte použiť program FTP na odovzdanie súboru PDF na svoj web.

Potom si zistite url adresu vášho PDF súboru. Kde ste nahrali váš súbor? Do hlavného priečinka na web stránke, alebo ste si vytvorili nový? Nájdite správnu adresu pdf súboru, aby ste vedeli odkaz prepojiť. 

Vyberte umiestnenie odkazu na PDF – kde plánujte umiestniť odkaz na stiahnutie? V článku, prípadne bočnej časti blogu? 

Odkaz na PDF súbor – môžete odkázať obrázkom, alebo pomocou HTML kódu

 

Link, odkaz na PDF súbor

Vytvorte si odkaz na váš súbor v HTML kóde. V podstate ide o podobný kód akoby ste odkazovali na nejakú web stránku. K odkazu si môžete pripojiť aj text. Napríklad –

 • na tomto blogu sa nachádadza PDF súbor na stiahnutie ebook. Cesta k súboru je : 
 • http://www.blogit.sk/wp-content/uploads/2018/04/Som-zacinajuci-bloger.pdf
 • Teda súbor sa nachádza na web stránke www.blogit.sk, v priečinku wp-content, a v ďalších priečinkoch uploads, 2018, 04, názov súboru je: Som-zacinajuci-bloger.pdf
 • Ak si chcem pre tento súbor vytvoriť HTML odkaz bude vyzerať takto: <a href=“http://www.blogit.sk/wp-content/uploads/2018/04/Som-zacinajuci-bloger.pdf“> Ebook na stiahnutie</a> Pre užívateľa je kód schovaný, a uvidí iba text, odkaz – Ebook na stiahnutie, Takto: Ebook na stiahnutie

  Môžete ale odkázať aj obrázkom, a prípadne použiť aj nejaký wordpress plugin, ktorý vám umožní aj nastavenia, ako otvoriť súbor v novom okne, alebo bude rátať počet stiahnutí, prípadne si vyžiada za stiahnutie email, alebo facebook like. Pred publikovaním článku, odkazu, si link skontroluje či je funkčný. Ak nemáte obmedzenia na hostingu, ďalšia najčastejšia príčina nefunkčnosti odkazu, je preklep v html kóde. 

   

  Môže sa Vám ešte páčiť...

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.