Skontrolujte poradie svojho blogu vo vyhľadávaní na Google

Nasledujúce nástroje slúžia na sledovanie výsledkov vyhľadávania v troch hlavných vyhľadávačoch. Nie je to all-inclusive zoznam, ale skôr vrchol niektorých nástrojov, ktoré môžete použiť.

 

Používanie stránky s informáciami o stránkach na Google

Otvore svoj prehliadač a prejdite na domovskú stránku Google. Zadajte info:vasawebstrankaAk by vaša stránka bola napríklad blogit.sk, napíšete info:blogit.sk. Môžete tiež použiť príkaz site:blogit.sk a zistite tak, ktoré vaše podstránky boli indexované v Google. Tento spôsob vyhľadávania vám tiež ukáže, aké ešte stránky Google považuje za podobné tej vašej.  Zobrazia sa vám tiež stránky, ktoré považuje za prepojené s vami, a zobrazia sa vám tak stránky, ktoré nesú vašu URL adresu. Nie je to 100% presné, pokiaľ ide o prepojenie vašich stránok,  ale nejakú informáciu dostanete. 

 

Zistite, kedy naposled vašu stránku Google indexoval

Príkaz vyššie vám pomôže zistiť aj posledný deň, kedy Google indexoval vašu web stránku. Ak si chcete zobraziť dátum indexovania, kliknite na niektorý s prvých zobrazených odkazov, a vyberte si voľbu zobraziť v pamäti. (Malá zelená šipka na konci odkazu, pod nadpisom) . V novej karte sa vám otvorí vyrovnávacia pamäť google , kde v hornom riadku bude uvedený aj dátum poslednej snímky. 

 

Nájdite informácie o vašej web stránke v Yahoo

Nástroj na správu web stránok od spoločnosti Yahoo  vás prevedie nastaveniami, ako zistiť, ktoré stránky odkazujú na vás, ale aj mnoho iných informácií. (Pre používanie je nutná registrácia). 

 

Nájdite informácie o vašej web stránke na Bingu

Bing má nástroj pre majiteľov web stránok, obsahuje  informácie o prehliadači a indexovaní stránok na Bingu. Ako sa uvádza na stránke v časti pomocník, môžete použiť príkaz: www.blogit.sk a zistite tak,  či je vaša web stránka indexovaná. Stránka s výsledkami vám tiež poskytne dátum posledného uloženia  do vyrovnávacej pamäte.

 

Hodnotenie Google

Google Rankings  je skvelý nástroj pre kontrolu hodnotenia od Google.  Budete potrebovať  free Google API key  Web stránka obsahuje nápovedu, ako postupovať.  Sledovaním pomocou tohoto nástroja budete vedieť, kde je vaša web stránka zaradená vo výsledku vyhľadávania pre dané kľúčové slovo.  Nedávno som postrehla, že zobrazuje aj výsledky pre MSN a Yahoo s odkazmi na každý vyhľadávač. Zaujímavý pre vás môže byť aj nástroj Ultimate SEO Tool, ktorý bude meria hustotu kľúčových slov. 

 

Kontrola spätných odkazov na Google

LilEngine.com’s Backlink Checker od  spoločnosti LilEngine.com  meria počet odkazov, ktoré smerujú na vašu stránku, zároveň vám poskytne porovanie s inými podobnými web stránkami. Je to veľmi užitočný nástroj ak chcete vedieť ako na tom ste. 

 

Yahoo rebríček vyhľadávania

Pomocou  Yahoo Search Rankings, si môžete sledovať poradie vašej web stránky na dané kľúčové slová. Využiť môže aj ďalšie Yahoo nástroje  a sledoavať svoje kľúčové slová napríklad pomocou Yahoo Web API na  developer’s site.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.