PREČO BLOGOVAŤ? PRÍRUČKA AKO SI VYBUDOVAŤ ÚSPEŠNÝ BLOG PRE ZAČIATOČNÍKOV

Prečo si založiť blog? Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mali mať svoj blog.  Pre niektorých z nás nie je nič viac uspokojujúcejšie, ako mať prácu snov. Či už ide o technológie, umenie, biológiu, alebo  dopravu.  Ale, niektorí ľudia vám povedia, že nič nie je tak uspokojujúce ako byť blogger na plný úväzok! Blogovanie zlepšuje a formuje vašu osobnosť. Poskytuje vám naplnenie a v niektorých prípadoch aj finančnú stabilitu. Tu je teda 20 dôvodov prečo mať vlastný blog:

 

BLOGOVANIE & POTEŠENIE

1. Nové veci
Učenie je pozoruhodný  faktor blogovania. Ak chcete na svojom blogu uverejniť nejakú informáciu musíte skúmať. Pozorovať čo ľudia komentujú, ako je téma spracovaná na iných blogoch. Ak budete mať snahu uverejniť čo najkvalitnejší obsah, zlepšia sa aj vaše vedomosti o danej téme. 

3. Schopnosť písať
Dobré napísaný obsah je otázka praxe. Ako sa to naučiť čo najlepšie ak nie blogovaním? Taktiež sa vám zlepší gramatika. Ak chcete písať v Anglickom jazyku, nástroje ako Ginger Online alebo Grammarly vám budú veľmi nápomocné. 

2. Jasné myšlienky
Blogovanie vám pomôže nacvičiť si ujasňovanie myšlienok. Môžete mať v hlave plno nápadov a námetov, ale je nevyhnutné a boli v príspevkoch usporiadané. Pravidelné písanie vám pomôže naučiť sa ujasniť myšlienky a triediť si  veci na dôležité a menej dôležité. 

4. Sebadôvera
Blogovanie vás učí ako zdieľať svoj názor. Spoznáte tak svoje silné aj slabé stránky. Zažijete si veľa kritiky ale aj pochvál od užívateľov. To vás dovedie k poznaniu kde ste spravili chybu a umožní vám to stále sa zlepšovať.

5. Prejav
Čim viac viete o danej téme , tým lepšie sa vám komunikuje ústne. Po istom období budete mať dostatok sebadôvery aby ste mohli rozprávať aj pred publikom. Blogovanie váš tiež naučí zbaviť sa trémy. 

6. Dobrovoľníctvo
Môžete sa zapojiť do nejakej dobrovoľníckej činnosti, písať o tom a tak vlastne pomáhať.  Môžete písať o zdrojoch pitnej vody, alebo separácií odpadov. Pat Flynn svojím blogovaním pomohol postaviť dve školy v Ghane v Afrike, a to ešte predtým ako oslávil 32 rokov. Nemusíte mať až tak vysoký cieľ, Slovenské zákony vám veľa veci nedovolia, ale nie je dôvod prečo sa do nejakej dobrej veci nezapojiť. 

7. Výzva
Blogovať nie je jednoduché a preto je to istá výzva ako prekonať nejakú prekážku či sa stále zlepšovať. Ak chcete aby váš blog rástol, musíte rásť s ním. A tak ako aj v iných častiach života prídu úlohy ktoré nebudú jednoduché. 

8. Inšpirácia
Písaním blogu môže inšpirovať iných ľudí v ich rozličných životných situáciach. Napíšte o nejakej skúsenosti a aj to ako ste to všetko zvládli. Môže sa venovať témam sú láska, vzťahy, práca a inšpirovať ostatných k prekonaniu ťažkých chvíľ. 

9. Sebadisciplína 
Máte málo priateľov , alebo ste nedôsledný v dodržiavaní svojich plánov a termínov? V oboch prípadoch vám blogovanie pomôže. Vďaka blogu spoznáte nových ľudí a získate nové kontakty, ale taktiež vás naučí pravidelnosti a dodržiavaniu plánov. Vaši čitatelia budú očakávať nový príspevok a to vás donúti napredovať. 

BLOGOVANIE & PODNIKANIE

10. Zarábať si blogovaním
Je ideálne aj je vaša práca aj vaším koníčkom. Ak budete písať dobre a zaujímavo, je dosť veľká šanca, že vás blogovanie môže živiť. Alebo bude cestou v k novej, skvelej pracovnej príležitosti, ktorú by ste inak nezískali. 

12. Cenovo dostupné
Blog je cenovo dostupný pre každého. Je veľa možností ako si založiť blog zdarma ale aj pri platenom riešení nestojí viac ako 10 eur mesačne. Založiť si blog, nie je nákladné. 

14. Ovplyvňovanie verejnej mieky
Ak blogete píšte svoj názor. Ak sú vaše názory zaujímavé získavate publikum. Tým môžete poukazovať aj na rôzne problém a nedostatky v oblasti o ktorej píšete. A ak viete spojiť ľudí pre nejakú vec, viete veci aj meniť. 

16. Publikovanie
Radi by ste napísali knihu, ale nemáte vydavateľa? Vaším vydavateľom môže byť blog. Spisovatelia ako Theresa Raganová bola za 19 rokov odmietnutá vydavateľmi sto krát. Vytvorila si blog. Za rok predala cez 3 tisíc kníh. 

17. Príležitosť
Vďaka vášmu blogu vás nakoniec niekto môže pozvať prednášať. Bude pre vás cestou ako sa spojiť s ľuďmi s rovnakým záujmom. 

11. Blog si  nevyžaduje si špeciálne odborné vzdelanie
Svoj blog si môžete vytvoriť za menej ako 15 minúť. S dnešnými nástrojmi, vôbec nie je nutné aby ste museli vedieť programovať, alebo mali nejaké technické vedomosti. Stačí niekoľko klinuti. 

13. Online publikum
Hodnota vášho blogu je v obsahu. Ak píšete dobrý obsah, pritiahnete publikum. Ľudia radi nasledujú úspešných ľudí. Čím viac sa vám bude dariť, tým väčšie publikum budete získavať. 

15. Budovanie dôveryhodnosti
Niektoré školy nemajú dobrý kredit o úrovni ich vzdelávania. Blogovaním sa môžete prezentovať ako profesionál a odborník v danej téme. Váš budúci zamestnávateľ tak uvidí čo vo vás je. 

18. Pracovná ponuka
Neil Patel, je známy blogger, a vďaka tomu získal vynikajúce ponuky od rôznych firiem ako je napríklad Microsoft, Amazon, Yahoo a eBay, a ďalšie. Na Slovensku, vás asi tak veľké príležitosti nečakajú, ale nie je vylúčené, že nejaké ponuky dostanete.  

19. Môžete pracovať na voľnej nohe
Blog je vynikajúci spôsob, ako predviesť svoje zručnosti a nájsť si tak nových zákazníkov. Môžete tak  dostať zaplatené za to, že robíte niečo, čo je vášmu srdcu blízke. 

20. Môžete propagovať umenie,  alebo iné koníčky
Môžete milovať futbal, kreslenie, umenie  alebo spev. Rozprávajte o vašej vášni na vašom blogu, a získate pochopenie a odozvu od ľudí pre to čo milujete.