Vedeli ste, že prehliadač Chrome kontroluje väčšiu časť vášho PC? Ako to zastaviť?

Ak spustíte prehliadač Google Chrome v počítačí, v operačnom systéme Windows a pozriete si prebiehajúce procesy, ktoré sa spúšťajú na pozadí, môže tam postrehnúť proces Software Reporter Tool.  Je to spustiteľný exe súbor, ktorý Google distribuuje pomocou webového prehliadača Google Chrome. 

 

Software Reporter Tool

Softvér reporter je súčasťou nástroja na čistenie prehliadača Chrome, a dokáže odstrániť iný softvér, ktorý spôsobuje problémy s prehliadačom. Spoločnosť google cez tento nástroj sleduje aj zlyhanie prehliadača, nastavenie domovských web stránok, počet otvorených kariet a všetky negatívne skúsenosti s prehliadaním webu, aby ich tento nástroj mohol odstrániť. 

Software Reporter tool taktiež skenuje pevný disk vášho počítača a hlási tieto kontroly spoločnosti Google. Prehliadač Google Chrome používa výsledky skenovania na určenie, toho či ma používateľa vyzvať na odstránenie neželaného softvéru, a informovať ho o tom, že nejaký program má vplyv na funkcie prehliadača. 

Používateľom však táto kontrola spôsobuje  dve hlavné problémy:

  • Pri skenovaní systému môže dôjsť k vysokému zaťaženiu procesora. Táto kontrola vyťažuje procesor na 30 a viac percent. Môže prebiehať až 20 minut a také vyťaženie môžete pocítiť pri používaní vášho PC. 
  • Tento nástroj informuje spoločnosť Google o výsledkoch skenovania, a je to určité narušenie súkromia používateľa

 

Kde nájdete Software Reporter

Táto cesta by mala byť rovnaká od verzie Windows 7, je dosť možné, že priečinok AppData nebudete vedieť nájsť. Os Windows ho ponecháva ako skrytý priečinok, a teda, ak ho v tejto ceste neuvidíte, musíte si nechať zobraziť skryté priečinky. Na obrázku je verzia 29.155.200 ale tá sa môže meniť, záleží od verzie Google Chrome. 

C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\SwReporter\VERSION\software_reporter_tool.exe

Software Reporter

 

 

Ako si zablokovať Software Reporter?

Ak priečinok, alebo súbor exe odstránite, vyriešite tento problém iba dočasne, pretože Google vám súbor a priečinok nahrá znova pri najbližšej kontrole alebo aktualizácií. Môžete si pomôcť nejakým antivírovým programom, ktorý kontroluje a blokuje potencionálne nebezpečný softvér.  Najlepšia možnosť ale je odstrániť povolenia, aby žiadny používateľ nemal prístup k priečinku alebo spusteniu nástroja  Software Reporter.

  1. Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok SwReporter a v ponuke vyberte „Vlastnosti“.
  2. Prejdite na kartu „Zabezpečenie“.
  3. Na otvorenej karte kliknite na tlačidlo“ Upraviť“. 
  4. Kliknite na položku „Odmietnuť“ 
  5. Od os Windows dostanete upozornenie, kliknite na „Áno“.
  6. Potvrďte „Ok“.
  7. A znova  „Ok“.

Po tomto nastavení žiadna skupina, alebo používateľ by už nemal mať prístup k nástroju Software Reporter Tool. Myslím, že narušenie vášho súkromia je dostatočný dôvod, na zakázanie prístupu, aj keď nepociťujete problémy s výkonom vášho PC. Alebo môže skúsiť začať používať iný prehliadač, napríklad TOR

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.