Príklad blogu

Ak uvažujete o tom založiť si blog, môžete tak urobiť pomerne rýchlo. Je to pár jednoduchých krokov. Ale samozrejme prilákanie publika si vyžaduje dobré a efektívne stratégie. Nech ste sa rozhodli pre blog z akéhokoľvek dôvodu, je to jedno z vašich najlepších rozhodnutí v živote. Pretože blogovanie vám môže ponúknuť množstvo výhod, od pocitu naplnenia, vzdelávania, cez získanie vplyvu až po zaujímavé pracovné ponuky. Blogovanie vám otvorí veľa príležitostí pre váš osobný aj profesionálny život. 

ČO JE BLOG?

Blog je web  stránka, ktorá je pravidelne aktualizovaná a obsah pre čitateľov je inšpirujúci, alebo vzdelávací. Môže mať rôzny účel, napríklad zvyšovanie povedomia o značke, budovanie vlastného mena, podpora podnikania, zvýšenie predaja a pod. Záleží od typu blogu. Váš blog môže byť  váš online denník, kde budete vyjadrovať svoje myšlienky a pocity a zdieľať ich so svetom. Môže to byť čokoľvek, čo len chcete, ale kľúčom k  úspechu je poskytnúť  čitateľom skutočnú hodnotu vhodným spôsobom. 

ČO MAJÚ ÚSPEŠNÉ BLOGY SPOLOČNÉ?

Existujú tisíce blogov, ale ako dostať na vrchol práve ten svoj? Ponúknite obsah, ktorý má hodnotu. Buďte jedinečný, a tým sa odlíšite. Dokonca týmto spôsobom môžete hovoriť aj o veciach ktoré už boli rozoberané tisíc krát. Obsah je teda to, čo majú úspešné blogy spoločné. Zamerajte sa preto na kvalitu obsahu na viac, než čokoľvek iné.  Tým získate nasledovníkov a je to najlepšia cesta k úspechu. 

PRÍKLADY ÚSPEŠNÝCH BLOGOV

Osobný blog Johna Meese. Na začiatku vznikol ako konníček, neskôr sa stal profesionálnym blogom, ktorý pomáha ľuďom učiť sa ako podnikať online. Čo mu pomohlo k vybudovaniu úspešného blogu? Vášeň. 


Minimalist Baker je blog venovaný jednoduchému vareniu, ktorý založila Dana Shultz s manžel Johnom. Blog obsahuje množstvo receptov, sú zamerané na rýchlu prípravu do 30 minút a zdravé jedlá. Priemerne tam pribudne jeden recept za 3 dni. V priebehu času vydali dve kuchárske knihy, ktoré si môže na blogu objednať. 


Cup of Jo je lifestyle (životný štýl)  blog. Obsahuje články o móde, jedle, dizajne,  láske a rodičovstve. Blog založila Joanna Goddard a podobne ako v iných prípadoch sa koníček zmenil na atraktívnu web stránku pomocou ktorej si zarába. Jej tajomstvo je vtipný, svieži a zábavný obsah. 

 


Nerd Fitness je fitness blog založený Steveom Kambom, ktorý sa zameriava na pomoc ľuďom prekonávať psychické, fyzické a emocionálne prekážky pre  zdravší a šťastnejší život. On a jeho tím poskytujú svojim čitateľom tipy na zníženie telesnej hmotnosti, budovanie zdravých návykov a zmen myslenia, a to všetko s cieľom dosiahnuť lepší a naplnený život. Každá informácia na tomto blogu je podporovaná štúdiami a vedeckým výskumom, a preto sa Stevovi podarilo vytvoriť si značnú komunitu čitateľov. 


Cestovateľský blog Rachel Balovej, ktorá žije v Berlíne.  Blog obsahuje množstvo krásnych fotografií.  Miesta ktoré navštívila opisuje jedinečným spôsobom. 


Cestovanie a kultúrne zážitky. Spoločnosť Becki Enright vďaka blogu získala aj spisovateľské ocenenie. Blog popisuje nie len rôzne miesta, ale ak kultúrne, politické a historické aspekty, ktoré pomáhajú ľuďom spoznať miesta, ktoré majú v pláne navštíviť. 


Cari Cole je speváčka ktorá pomáha iným spevákom a umelcom prostredníctvom blogu. Je plný praktických tipov, skúseností, myšlienok ktoré jej čitatelia milujú.


GoinsWriter je blog, ktorý založil Jeff Goins, a zameraný na marketing, podnikanie a kreatívne nápady. Ak chcete byť profesionál, určite by ste si ho mali pozrieť. Obsahuje veľa praktických rád, a patrí medzi najpredávanejších autorov. 


Maria Killam je interiérová dizajnérka a blog venovala svojej práci.  Dekorácie, svet farieb, názory odborníkov to všetko nájdete na jej blogu. Na stránkach opisuje svoje dlhoročné skúsenosti, praktické rady, a má množstvo čitateľov. 


Marie Forleo radí svojím čitateľom ako byť úspešný, ako prekonávať prekážky, ako podnikať. Marie Forleo je life coach, motivátor a hosťovala v niekoľkých televíznych reláciách, napríklad aj u Oprah. 

Chcete spustiť svoj osobný blog?

Ak si chcete vytvoriť svoj vlastný blog, je to jednoduché. Sprievodca na tejto web stránke a sprievodné články už pomohli mnohým blogerom.  Aby váš blog bol raz úspešný, sústreďte sa na svojich čitateľov. Premýšľajte nad nimi. Príklady ktoré som vybrala sú úmyselne zahraničné, môžete vďaka ním postretnúť, že nie je potrebné nútiť užívateľa pridať sa do facebook stránky, alebo ho otravovať vyskakovacím oknom. Váš úspech je o vás a obsahu. Nemusíte nezmyselne kopírovať stratégie, ktoré už nefungujú. 

Záver

Určite sú aj úspešnejšie blogy, než uvedené príklady. Uvedené stránky majú byť inšpirácia, a pomoc akým smerom sa vybrať. Buďte sami sebou, jedinečný, a nápaditý. Môžete písať o témach, ktoré sú už rozobrané tisíc krát ale vo vlastnom štýle. Prejaviť svoj názor. Ak ak to vašich návštevníkov zaujme, úspech je zaručený.