Qr kód čo to je a prečo je super? 4 skvelé generátory.

QR kód alebo QR Code je dvojrozmerný čiarový kód, ktorý vyvinula japonská spoločnosť Denso-Wave v roku 1994. Skratka „QR“ pochádza z anglického označenia Quick Response (Rýchla reakcia), keďže kód je navrhnutý s ohľadom na rýchle dekódovanie.

Princíp použitia spočíva v tom, že QR kód vytlačený na papier alebo predmet sa zosníma kamerou alebo fotoaparátom, a softvér dekóduje textovú informáciu obsiahnutú v kóde. V Japonsku sa QR kód stal de facto štandardom a väčšina mobilných telefónov so vstavaným fotoaparátom vie tieto kódy dekódovať.

 

Qr kód generátor

1.) tinyQR – Generovanie kódu : web stránka, lokalizacia mapy, YouTube, iTunes app, LinkedIn profil…Formát na stiahnutie: PDF, Png, Eps, Tiff, Svg. Neumožňuje meniť veľkosť generovaného kódu. Jednoduché, intuitívne rozhranie.

QR kód alebo QR Code

2.) UnitagQR – Dokáže generovať farebný QR ktorý obsahuje aj logo. Generovanie kódu: Vizitka, Text, Telefón, Geolokácia,..Dokáže zmeniť aj tvar zloženia kódu napríklad na guličky, alebo kvapky.. Nie je možné meniť veľkosť obrázka.  Generuje automaticky 3 veľkosti.

QR kód alebo QR Code QR kód alebo QR Code QR kód alebo QR Code

3.) Qr Code Generator  Po vygenerovaní ponúkne veľkosť sťahovaného obrázku, hustotu bodov, formát png alebo jpg, je možné zmeniť farbu pozadia. Vytvorí okolo kódu rámček.

QR kód alebo QR Code

 

4) Qr Stuff – Jeho najväčšia výhoda spočíva v tom, že dokáže generovať kód pre tlač , napríklad na vizitku.  Tiež je možné kód farebne meniť a v strede kódu umiestniť napr. logo.

 

Ako funguje QR kód? Jednoducho.

Ako funguje QR kód

Telefón, Smatpohone môže mať aplikáciu danú výrobcom, alebo je nutné si stiahnuť a doinštalovať aplikáciu. Potom stačí aplikáciu zapnúť, zosnímať kód a jeho obsah sa načíta do telefónu. Napríklad telefónne číslo, web stránka, obrázok,..

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.