Zoprár trikov ako rýchlo nabiť telefón.

Všetci to poznáme, musíme niekam ísť o pár minút a telefón je takmer vybitý.  Ako teda dosiahnúť rýchle nabitie telefónu keď sa niekam ponáhľate? Existuje niekoľko trikov a každý ma svoj plus aj mínus. 

 

Počas nabíjania vypnite telefón

Ak je váš telefón zapnutý, na pozadí sústavne pracujú rôzne aplikácie, tie spomaľujú čas nabitia. Wi-Fi, prichádzajúci hovor, správy atď sústavne vybíjajú batériu, čím zároveň aj spomaľujú čas nabitia telefónu. Lepšie ako režim lietadla je úplne vypnúť zariadenie počas nabíjania. 

Plus

Všetky programy na pozadí sa zastavia a telefón sa nabije rýchlejšie.

Mínus

Telefón je vypnutý.

 

Počas nabíjania zapnite režim lietadlo

Sieť je žrút batérie. Bluetooth, Wi-Fi, Rádio. Aj keď ich práve nepoužívate, bežia na pozadí a vybíjajú batériu. Výsledkom je dlhší čas nabíjania telefónu. Je zistené, že nabíjanie v režime lietadlo, znižuje dobu nabíjania o 25%. 

Plus

Zastaví sieť a nabíjanie telefónu bude rýchlejšie.

Mínus

V režime lietadlo je odpojená sieť a tak nie je možné prijať hovor, pripojiť sa na internet ,alebo používať bluetooth. 

 

Nabíjajte pomocou elektrickej zásuvky

Je jednoduché a pohodlné nabíjanie telefónu v aute, alebo na počítači. Niekedy je to dokonca oveľa praktickejšie, ako napríklad v kaviarni.  Avšak elektrická zásuvka má väčší vstupný výkon (1A) ako auto (0,5A). Preto použitie zásuvky zníži čas nabíjania. 

Tiež by ste mali používať optimalizované a korektné nabíjačky.  Ak má váš telefón zabudovanú funkciu  Quick Charge, môžete si kúpiť Quick Charge nabíjačku, ktorá ma výkon až 9V  čím sa telefón nabije až 2,5 rýchlejšie ako s nabíjačkou dodávanou výrobcom. 

Plus

Rýchle nabitie telefónu.

Mínus

Elektrická zásuvka nemusí byť vždy po ruke. 

Power Bank

Ideálna ak ste na cestách. Často dokáže poskytnúť rovnakú intenzitu nabíjania ako iné metódy.

Plus 

Rýchle nabíjanie na cestách. 

Mínus

Musíte sebou nosiť ďalšie zariadenie.

 

Kvalitný nabíjací kábel

Štandardný kábel, ktorý dodávaný s telefónom nie je výhra. Drôty vnútri kábla sú taktiež zodpovedné za rýchlosť nabitia. Štandardný kábel prenáša približne 0,5A, ale na trhu sú dostupné aj káble s prenosom 2A. Tie dokážu zvýšiť rýchlosť nabitia. Ak máte pocit, že sa váš telefón nabíja pomaly, skúste si zaobstarať výkonnejší USB kábel. 

Plus

Rýchle nabíjanie. 

Mínus

Vyššia cena kvalitných USB káblov.

 

Počas nabíjania nepoužívajte telefón

Používanie telefónu počas nabíjania zvýši čas potrebný na nabitie telefónu. Príčina je jednoduchá, používaním telefónu sa batéria súčasne vybíja. 

3 komentáre

  1. Peter Kristl píše:

    Miláčik, máš tam typo: „musíme niekam ísť o pár minúť“ 🙂 minúť

  2. Eva píše:

    bezdrôtová nabíjačka je cesta 😀 keď naň položím telefón ani neevidujem, že sa nabíja lebo tomu nepredchádza šialené polhodinové hľadanie kábla, ktorý je furt niekde inde a teraz mám len taký biely kúsok stále na okne ROLLINGSQUARE od milicastore a nabíja tuším rýchlejšie 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.