Snímka obrazovky v mobilnom telefóne. Ako?

Snímka obrazovky, fotografia obrazovky, môže byť užitočná, ak potrebujete ukázať niečo technickej podpore, čo sa deje s telefónom, alebo len zdieľať svoje nastavenie či plochu. V telefónoch a tabletoch s Androidom je niekoľko spôsobov, ako môžete spraviť snímku obrazovky – od vstavaných funkcií až po špeciálne aplikácie v službe Google Play .

 

Snímka obrazovky – tlačidlo napájania a zníženie hlasitosti súčasne

Spoločnosť Google predstavila funkciu snímania obrazovky vo verzií Ice Cream Sandwich , Android 4.0. Ak máte systém Android 4.0 alebo novší, môžete snímať obrazovku svojho zariadenia stlačením tlačidla napájania a tlačidla zníženia hlasitosti súčasne. Vyžaduje si  trochu cvik aby ste zvládli súčasné stlačenie.

Držanie tlačidiel dolu aspoň na jednu sekundu spolu zabraňuje nepríjemnej situácii, keď telefón jednoducho vypne obrazovku, alebo zníži hlasitosť. Počas snímania obrazovky počujete počuteľné kliknutie a snímka sa uloží do galérie fotografií. Postup platí aj v zariadeniach iOs.

 

Snímka obrazovky – zabudované skratky v telefóne.

Niektoré telefóny v sebe obsahujú integrované nástroje na vytvorenie snímky obrazovky. Mnoho zariadení Samsung, napríklad Galaxy SII a Galaxy Note a ďalšie.  Stlačením tlačidiel napájania a domov súčasne, sa vytvorí snímka obrazovky. Ak chcete zistiť, či váš telefón má vloženžý nástroj na snímanie obrazovky, skontrolujte príručku alebo vyhľadajte na  Google :  [meno telefónu] screenshot .

snimka obrazovky

Snímka obrazovky v mobilnom telefóne

 

Nainštalujte si aplikáciu 

Napríklad Screen Capture Shortcut Free  umožňuje zachytiť  obrazovku s oneskorením – zatrasením telefónu. Alebo vyhľadajte v obchode Google Play názov vášho zariadenia a „screenshot“, “ snímka obrazovky“ alebo “ zachytenie obrazovky „.

 

Použite súpravu Android SDK

A nakoniec, môžete spraviť snímku obrazovky ľubovoľného zariadenia so systémom Android tým, že do svojho počítača nainštalujete súpravu Android SDK so systémom Android. Android SDK je software pre vývojárov na vytváranie a testovanie Android aplikácií  , a je voľne dostupný pre každého.

Ak chcete používať súpravu Android SDK, budete potrebovať súpravu Java SE Development Kit , Android SDK a prípadne aj USB ovládače pre vaše zariadenie (nájdené na webových stránkach výrobcu). Potom pripojte telefón, spustite program Dalvik Debug Monitor ( súbor DDMS.BAT ) a kliknite na Device> Screen Capture … v menu Dalvik Debug Monitor.

Je to trochu neohrabaný spôsob, ako si spraviť snímky obrazovky, ale ak nič iného nefunguje, alebo ak máte SDK so systémom Android, tak je to jednoduché.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.