Top 4 štatistické nástroje. Zmerajte úspech svojho blogu.

Ak si chcete vybudovať úspešný blog,  je dôležité vedieť, odkiaľ prichádza návštevnosť a čo ľudia robia , keď navštívia stránku. Našťastie pre blogerov je  k dispozícii množstvo nástrojov, ktoré vám pomôžu analyzovať metriky vašej stránky.

Google Analytics

Google Analytics sa považuje za jeden z najkomplexnejších nástrojov na sledovanie web stránok. Prehľady sú dosť podrobné a používatelia môžu nastaviť vlastné prehľady, ktoré sú vhodné pre sledovanie konkrétnych reklamných kampaní. Služba Google Analytics je zdarma. Existuje aj jeho platená verzia premium, vhodná pre veľké spoločnosti, nie je ale dostupná pre Slovensko. 

StatCounter

Používatelia StatCounter milujú funkcie a služby, ktoré poskytuje tento nástroj. Pokročilé funkcie sú k dispozícii za poplatok, ale väčšina metrík, ktoré potrebuje bežný bloger,  je zahrnutá v bezplatnom balíku. Bezplatná verzia programu StatCounter ráta posledných 100 návštevníkov potom sa obnoví a začne počítať znova. To znamená, že v zobrazených štatistikách sú zobrazené údaje iba posledných 100 návštevníkov web stránky.

SiteMeter

SiteMeter ponúka slušné množstvo metrík zdarma. Tie umožňujú bežným blogerom získať základné informácie o type návštevnosti na svojej stránke. Pokročilé funkcie sú  za poplatok, ale väčšina informácií, ktoré potrebuje bežný bloger, je k dispozícii v základom bezplatnom balíku. Rovnako ako StatCounter, SiteMeter ráta do 100 návštevníkov, potom obnoví a začne počítať odznova.

AWStats

AWStats ponúka množstvo metrík týkajúcich o návštevnosti web stránok, avšak veľa používateľov si sťažuje na nepresnosti. AWStats je k dispozícii zdarma.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.