Tie najlepšie medicínske web stránky, ktoré na google nenájdete.

Neviditeľný web je zlatou baňou lekárskych databáz a špecializovaných informácií pre lekárov,zdravotníkov ale aj pre širokú verejnosť, ktorá má záujem o medicínu.  Tieto web stránky nenájdete pomocou google klasickým vyhľadávaním.  A najlepšie je, že všetky tieto web stránky sú dostupné zdarma a mnohé bez povinnosti registrácie. Tieto web stránky obsahujú odborné štúdie, výsledky výskumov, publikácie určené odborníkom, ale aj širokej verejnosti. 

Prečo tieto web stránky nenájdete pomocou Google? Sú ošetrené tak, aby neboli zaradené do výsledkov vyhľadávania. Z rôznych dôvodov. Všetky uvedené web stránky sú v anglickom jazyku. Niektoré majú aj ďalšie jazykové verzie, kde si môžete zvoliť Nemecky, Španielsky alebo aj Poľský jazyk. 

 

Všeobecné lekárske web stránky na neviditeľnom webe: 

The Center for Disease Control and Prevention: Nekonečné množstvo informácií o zdravotnej starostlivosti. Nájdete tu informácie od genetiky až po zdravé životné prostredie. Nachádza sa tu veľa informácií o laboratórnych výskumoch. 

NOAH: Je určený skôr pre širokú verejnosť. Cieľom projektu je šírenie osvety a vzdelávania v oblasti zdravia, liečby, nových liečebných postupov. Informácie sú vždy aktuálne a web stránka má pohodlné a funkčné vyhľadávanie. 

National Library of Medicine Gateway: Obrovská databáza rôznych lekárskych informácií. Funguje skôr ako vyhľadávač na základe kľúčových slov. Vhodná ak napríklad hľadáte citáciu, alebo úvod k nejakej problematike kde nájdete aj odkazy na rôzne zdroje a publikácie. 

Medscape: Táto web stránka je určená lekárom. Zasahuje do mnohých špecializovaných medicínskych oblasti. Spolu s najnovšími informáciami a poznatkami informuje aj v oblasti legislatívy. 

 National Library of Medicine, Národná knižnica zdravotníckej literatúry. Ide o najväčšiu online knižnicu medicínskych informácií na svete.  Je určená prevažne odborníkom, lekárom a študentom medicíny. 

All the Virology on the Web Ak vás zaujíma tematická oblasť vírusov, a virológia nájdete tu nekonečné množstvo informácií. Spolu s tým si na stránke viete pozrieť aj geografické lokality rôznych vírusových ochorení. 

 BioEthics Web. Web stránka sa sústredí na etické otázky v medicíne. 

The National Cancer Institute Informácie o akomkoľvek type rakoviny. Štatistika, výskum, výsledky národného onkologického ústavu. Je zdrojom zaujímavých informácií aj pre lekárov a zdravotníkov, ale aj pre širokú verejnosť. 

The United States Department of Health and Human Services . Web stránka ministerstva zdravotníctva USA. Je určená prevažne pre širokú verejnosť a publikuje veľa informácií  o liekoch, liečbe, starostlivosti o zdravie, starnutí, chudnutí atď. 

FamilyDoctor.org, Zdravotnícke informácie určené pre rodiny a pacientov. 

InteliHealth.org, Obrovská databáza informácií pre lekárov. Časopisy, články,  odkazy. Web stránka je projektom Harvardu a je určená prevažne študentom medicíny. 

Internet Resources on Aging. Všetko čo ste kedy chceli vedieť o starnutí. Je vhodná skôr pre širokú verejnosť, ktorá ma záujem o túto problematiku. 

 SAMHSA, Zneužívanie návykových látok a starostlivosť o duševné zdravie. Stránka ministerstva určená širokej verejnosti. 

WHO Health Topics, Web stránka svetovej zdravotníckej organizácie je nekonečný zdroj rôznych informácií. 

OmniMedicalSearch.com vyhľadávací nástroj pre mnohé medicínske špecializácie. Vyhľadávací nástroj si môžete prispôsobiť, vybrať napríklad konkrétnu oblasť. Alebo pre lepšie výsledky prejsť na platenú verziu vyhľadávania MedPro. Je určená lekárom pre vyhľadávanie odborných publikácií.  

The Merck Manual of Medical Information:  Jedna z najväčších medicínskych web stránok na svete. Na svoje si príde ako laická verejnosť tak zdravotnícky personál. 

MedicalStudent.com: Digitálna knižnica pre študentov medicíny. Databáza obsahuje množstvo kníh a odborných publikácií. 

OmniMedicalSearch: Vyhľadávač medicínskych web stránok. Pomocou vyhľadávania sa dostanete k výsledkom, ktoré vám bežný vyhľadávač neposkytne. 

FindArticles Medical Information: Vyhľadávač časopisov o medicíne, odborných publikácií, článkov. 

 

Špecializované lekárske web stránky

Medical Mnemonics: Bezplatná databáza odborný informácií. 

Medlogs: agregátor lekárskych časopisov, publikácií a správ

Medical and Health Sciences Libraries on the Web: Obrovská knižnica medicínskej literatúry. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.