Title. Čo to je?

Title (prekl. nadpis) , alebo aj meta title, je názov web stránky, ktorý poskytuje vyhľadávačom stručný popis o obsahu stránky. Je viditeľný v hornej časti karty prehliadača a uloží sa ako názov záložky, ak si  používateľ pridá web stránku medzi obľúbené stránky. Title (názov web stránky)  je rozhodujúca súčasť pre optimalizáciu web stránky.

 

Na web stránkach kódovaných v HTML sa title nachádza v hlavičke dokumentu. Zapisuje sa  pomocou značky TITLE,  (<title>  </ title>). Názov web stránky by nemal byť zamieňaný s nadpisom na stránke. Nadpis je súčasť textu na stránke. Dobrá kombinácia nadpisu na stránke a pomenovania web stránky pomáha zlepšovať pozície  stránky vo výsledkoch vyhľadávania. 

Title

 

Názov web stránky a vyhľadávače

Používatelia vidia title (názov stránky)  a vyhľadávacie nástroje s nimi pracujú pri indexovaní web stránky. Mali by ste používať kľúčové slová a frázy, ktoré pomôžu používateľovi i vyhľadávaciemu nástroju vedieť, na čom je vaša stránka.

Používatelia klikajú na text ktorý sa im zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania.  Názov,  by mal byť jednoznačný. Ak chcete, aby vyhľadávacie nástroje zobrazovali vašu stránku, keď ju používatelia vyhľadávajú, použite kľúčové slová a frázy, ktoré by mohli používať vo svojom dopyte. Názov  by mal byť dostatočne dlhý, ale nie príliš dlhý. Ideálne by mal mať približne  55 znakov. Maximálny počet znakov je 70. Vrátanie medzier. To sú približne 4 slová. Kľúčové slová a frázy v názve neopakujte, použite ich iba raz. 

Title rozhoduje o miere prekliku na vašu web stránku. Nie je to však jediný faktor na základe ktorého sa užívateľ rozhoduje. Dôležitý je aj meta description. (Popis pod nadpisom). 

Title

 

Písanie Title

Nástroj na tvorbu web stránok by vám mal umožniť upraviť názov. Môžete ho zmeniť pred, alebo po vytvorení web stránky. Pri písaní názvu používajte u prvého slova veľké písmeno. Používajte jedinečné názvy pre každú stránku zvlášť.  Niektoré nástroje na tvorbu web stránok vám tiež umožnia vyplniť meta description, a teda popis web stránky. Tento popis by mal obsahovať kľúčové slová a frázy, a môže niekedy v rámci textu obsahovať znova aj názov stránky. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.