Top 10 sociálnych sieti podľa trhového podielu

Top 10 sociálnych sieti zoradené podľa trhového podielu. Ktoré sociálne siete dominujú na internete? Krátky prieskum, zhrnutie podielu sociálnych sieti. Porovnanie ako to je na Slovensku. 

 1. Facebook
  Dosahuje asi 2 mld. aktívnych užívateľov mesačne. Čím pokrýva asi 40% na poli pôsobenia sociálnych sieti. Najviac na vrchole bol v roku 2012, kde sa facebook dostával na 70%.Asi dnes už ľudí tak nebaví, ako niekedy. A prišli aj nové sociálne siete.
 2. YouTube
  Dosahuje asi 1,5 mld. aktívnych užívateľov mesačne. Tým sa dostáva na 26% podiel.
 3. Twitter
  Bojuje o tretie miesto s Reddit.  Mesačná aktívna návštevnosť sa pohybuje okolo 320 mil.
 4. reddit
 5. Instagram
 6. Pinterest
 7. LinkedIn
 8. tumblr
 9. Yelp
 10. Quora

Google plus sa do prvej desiatky nedostal.

Čisla :

Vizuálne porovnanie veľkosti:

Top 10 sociálnych sieti

Top 10 sociálnych sieti

Mapa

Top 10 sociálnych sieti

Top 10 sociálnych sieti

Stručné info o prvej 3-ke

Facebook

Bol spustený 4.2.2004. (Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz a Chris Hughe) .  K 30. septembru 2014 mal Facebook 1,35 miliardy aktívnych používateľov za mesiac a je dostupný skoro na celom svete.

 

YouTube

YouTube založil Chad Hurley v roku 2005 a v novembri 2006 ho kúpil Google. Bola to 25 v poradí spustená služba od Google. Prvé video bolo na youtube publikované 23.4.2005. Me at the zoo“ (Ja v zoo).  Služba YouTube má dve miliardy prístupov denne v roku 2015 a každú minútu používatelia nahrávajú 300 hodín nových videí. Služba YouTube je druhou najnavštevovanejšou webovou službou na svete hneď po webovom vyhľadávacom nástroji spoločnosti Google.

 

Twitter

Tweety sú textové príspevky do 140 znakov zobrazených na užívateľskom profile, preto hovoríme o mikro blogu. Twitter vlastní spoločnosť Twitter Inc. Ústredie twitteru je v San Franciscu, Kalifornia (kde bola aj služba založená). Od svojho vzniku v roku 2006 Jackom Dorseyom, Twitter získal popularitu po celom svete a v súčasnosti má viac ako 500 miliónov užívateľov. Sociálnu sieť používajú najviac v USA, Brazílii a Japonsku.

 

Slovensko je špecifické v Top 10 sociálnych sieti

Rebríček top 10 sociálnych sieti zostavený celosvetovo zaradil Twitter na tretie miesto. Na Slovensku sa ale takej popularite neteší. A ani YouTube nekončí na druhej priečke. Slováci po Facebooku uprednostňujú Pinterest .

Top 10 sociálnych sieti

Top 10 sociálnych sieti

Ďalšie štatistiky o Slovensku v článku Aký prehliadač používajú Slováci? alebo desktov VS mobil VS tablet.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.