Ako používať virtuálnu realitu v iPhone

Po rokoch sľubov sa zdá, že virtuálna realita je skutočnosťou. Dnes už je aj pomerne bežné vidieť reklamu na PlayStation, s ponukou hier virtuálnej reality. Určite ste už  videli aj zariadenia ako Google Cardboard, alebo Samsung Gear VR.  Používatelia Android majú širšie možnosti ako si vyskúšať VR. Ale aj Virtuálna realita v iPhone ponúka bohatý zážitok.

 

Čo potrebujete pre VR v ľubovoľnom telefóne?

To čo potrebujete používať virtuálnu realitu v iPhone, je to isté ako to, čo potrebujete pre akýkoľvek smartphone:

  • Zobrazovacie zariadenie, napr.  Google Cardboard, to poskytuje dve šošovky a dokonalé prostredie pre sledovanie pre  VR.
  • Aplikácie, ktoré poskytujú obsah VR.

 

Virtuálna realita v iPhone

Ak máte k dispozícií zobrazovacie zariadenie a aplikáciu je používanie VR v iPhone  pomerne jednoduché. Klepnutím na aplikáciu spustíte VR a aktivujete zariadenie. V závislosti od aplikácie a zariadenia, môžete alebo tiež nemusíte byť schopný komunikovať s obsahom aplikácie. 

 

Čo virtuálna realita v iPhone nedokáže?

Snáď najznámejšie a  najpôsobivejšie systémy VR, ktoré sú dnes k dispozícii, sú zariadenia: HTC Vive, Oculus Rift, alebo PlayStation VR. Tieto zariadenia sú napájané na výkonné počítače, ktoré vám umožnia hrať hry a interagovať  VR. Tieto zariadenia ale nie sú dostupné pre iPhone. ( Zatiaľ nie sú). 

Virtuálna realita v iPhone zatiaľ ponúka iba pasívny zážitok, pri ktorom sa zobrazuje nejaká obsah. Zopár aplikácií obsahuje niekoľko základných tlačidiel. Ale spravidla sa nejedná o zložité funkcie. 

 

Headsets pre virtuálnu realitu v iPhone

Nemôžete použiť zariadenie ako je napríklad Samsung Gear VR s iPhone. Konektor ktorý používajú nie je kompatibilný s iPhone. Ak si plánujete kúpiť headset VR pre vás iPhone, môžete si vybrať napríklad: 

Dodocase P2: Jednoduchý kartónový prehliadač, ktorý je veľmi podobný dizajnu a cene  Google Cardboard . Pozrieť web

Google Cardboard: Jednoduchý, ľahký, základný prehliadač. Dobrý štart, ak nechcete utrácať veľa. Pozrieť web

Homido VR: súprava, ktorá ponúka komfort, kompatibilitu pre ľudí, ktorí nosia okuliare a šošovky, ktoré môžete prispôsobiť tak, aby vám maximálne vyhovovali. Pozrieť web

View-Master: Zariadene určené prevažne pre deti, obsahuje základnú sadu aj slúchadlá. Pozrieť web

Zeiss VR One Plus: Prepracovaná súprava, ktorá zahŕňa podporu pre rozšírené reality a ďalšie. Pozrieť web

 

Aplikácie virtuálnej reality pre iPhone

V aplikácii App Store nenájdete niekoľko aplikácií VR. V službe Google Play pre android je ich oveľa viac  ale ak máte chuť vyskúšať si aká je VR, môžete skúsiť niektoré z týchto:

Inception: Preskúmajte svet a navštívte rôzne miesta.  Pozrieť na iTunes

Life VR: Obsah virtuálnej reality od  najväčších vydavateľstiev:  Time, People, Sports Illustrated a ďalší Pozrieť na iTunes

Jaunt VT: Aplikácia od jedného z najväčších štúdií VR, obsahuje  futbalový obsah a dokumentárne filmy. Pozrieť na iTunes

NYT VR: Aplikácie z dielne New York Times ponúka vzdelávací obsah Pozrieť na iTunes

Sisters: A Virtual Reality Ghost Story: Hororový príbeh. Pozrieť na iTunes​

Within: Zbierka rozprávok. Pozrieť na iTunes

 

Budúcnosť VR v iPhone

Virtuálna realita v iPhone je v počiatkoch. Nie je veľa možností, kým Apple nezačne podporovať slúchadlá VR a VR v iOS.  A keďže popularita VR  stále rastie dá sa predpokladať,  že Apple vykoná potrebné kroky pre podporou VR v iPhone. 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.