Vyber mi hosting

Hosting, alebo Webhosting  je pojem, ktorý označuje: v širšom slova zmysle: prevádzku web stránky na serveri, s neustálym pripojením na Internet. V užšom slova zmysle: komerčnú službu, ktorej základom je prevádzka webovej stránky a elektronickej pošty.

Aktuálne je na Slovensku 2 746 spoločností, ktoré môžu registrovať doménu a tak sa dá predpokladať, že môžu ponúkať aj priestor na serveri.

Najväčšia spoločnosť poskytujúca tieto služby na Slovensku  je  aktuálne WebSupport.  Nachádza sa u nich 109 566 domén.  Za nimi je WebHouse 44 794 domén a tretie miesto patrí Active 24 s 37 770 doménami. K dnešnému dňu SK-NIC eviduje celkovo 355 131 funkčných domén.  WebSupport tak pokrýva asi 1/3 trhu.

Slovak Telecom považujem za  odpad. Dnes si ale ešte stále drží   asi 5 400 domén. 

Vyber mi hosting

 

Ako si vybrať hosting?

Zohľadníte špecifikácie ako veľkosť priestoru, emailové schránky, SSL certifikát, technickú podporu, cenu, Tabuľkové porovnanie je rýchlym prehľadom pre menšiu web stránku ,ako je napr. tento blog. 

 

 Poskytovateľ  WebHosting   cca Cena  Výhody 
WebSupport The hosting – základ  51 € + jednoduché nastavenie Https
 ExoHosting Puzzle X  31 €  + hneď po objednávke je možné začať pracovať, spustia službu ihneď a na úhradu dajú čas 14 dní
 Yegon WY Hosting  36 €  
Active 24 WP webhosting  22 € + doména zdarma

 

Dnes už nie sú veľký rozdiel v technických špecifikách, ak neuvažujem nad hostingom Slovak Telecom. SSL encrypt certifikát u WebSupport či Exohosting je zdarma, kým WebHouse si účtuje 10 € bez DPH.  Služby WebHohouse osobne nepovažujem za korektné, preto v porovnaní nie je. 

 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.