WhatsApp v PC. Ako na to ?Tri jednoduché kroky.

Viac než miliarda ľudí vo viac ako 180 krajinách používa aplikáciu WhatsApp na komunikáciu s priateľmi a s rodinou – kedykoľvek a kdekoľvek. WhatsApp je zadarmo a ponúka jednoduché, bezpečné a spoľahlivé posielanie správ a volania dostupné na telefónoch po celom svete. Tu je jednoduchý návod ako si nastaviť WhatsApp v PC.

 

WhatsApp v PC 

  1. Stiahnuť inštalačný program – link Tu
WhatsApp v PC

WhatsApp v počítači

2.) Inštalácia

WhatsApp v PC

WhatsApp v počítači

3.) Prepojenie s Telefónom. V mobilnom telefóne –  Nastavenia → WhatsApp Web

WhatsApp v PC

WhatsApp v počítači

WhatsApp v PC

WhatsApp v počítači

HOTOVO 🙂 WhatsApp v Pc!

 

Alebo, používať prehliadač Opera.

WhatsApp v prehliadači Opera

WhatsApp v PC

WhatsApp v počítači

Postup je podobný. V mobilnom telefóne Nastavenia → WhatsApp web, spustiť scan, zamerať Qr kód a hotovo.

 


Niečo o WhatsApp

WhatsApp v PC

WhatsApp v počítači

 

Spoločnosť WhatsApp Inc. bola založená v roku 2009 Američanmi Brianom Acton a Jánom Kósu bývalými zamestnancami Yahoo !. WhatsApp Inc. sídli v Mountain View v Kalifornii. V októbri 2014 bola spoločnosť kúpená Facebookom, hodnota transakcie sa kvôli rastu cien akcií Facebooku zvýšila z pôvodných 19 miliárd USD na 21,8 miliardy dolárov ku dňu dokončení transakcie 13. októbra 2014. Spoluzakladateľ spoločnosti Jan Kósu sa stal členom predstavenstva Facebooku. Tím stojaci za aplikácií naďalej sídli v Mountain View. Facebook chce zachovať ako meno aplikácie, tak jej nezávislosť na sociálnej sieti.

K roku 2014 aplikácii používalo celosvetovo takmer pol miliardy ľudí. Na začiatku januára 2015 to bolo už 700 miliónov používateľov, pričom zvýšiť počet z 600 miliónov o ďalších 100 miliónov ľudí sa podľa údajov spoločnosti podarilo za štyri mesiace. Dnes (február 2016) má cez miliardu užívateľov.

Aplikácia funguje takým spôsobom, že pri inštalácii používateľ uvádza svoje telefónne číslo, bude mu zaslaný kód, ktorý uvedie v priebehu inštalačného procesu pre validáciu telefónneho čísla. Potom sa aplikácia synchronizuje s číslami telefónneho zoznamu vo smartfóne používateľa a zistí, ktoré telefónne čísla sú už registrované WhatsApp Messenger. Takýmto spôsobom sa automaticky vygeneruje vlastný zoznam ľudí, ktorí tiež používajú danú aplikáciu. (Nezáleží na tom, či majú smartphone rovnakej značky, alebo akékoľvek iné.) Riadi sa výhradne telefónnymi číslami bez prihlasovania menom alebo heslom, ktorá ani nesleduje. Po inštalačnom procese možno začať konverzácií s kýmkoľvek z vygenerovaného telefónneho zoznamu.

Aplikácia sa líši od Skypu alebo akéhokoľvek iného chatu tým, že používateľ dostane správy, aj keď nepoužíva aplikáciu. Len je potrebné povoliť Push-notifications, teda oznámenia podobná SMS, resp. MMS.

Aplikácia podporuje rôzne jazyky: angličtinu, čínštinu, holandčinu, fínčinu, francúzštinu, nemčinu, kórejčinu, ruštinu, španielčinu, švédčinu i slovenčinu. [4] Postupne sa rozširuje podpora ďalších jazykov. Pomocou WhatsApp Messenger účastník komunikuje bezplatne s ľuďmi zo všetkých krajín sveta, a ušetrí tak náklady na miestne i medzinárodné SMS a MMS správy.

Aplikácia je k dispozícii pre iPhone,  BlackBerry,  Android, Symbian a Windows Phone. Na oficiálnom blogu WhatsApp Jan Kósu uviedol, že existujúci platený model aplikácie zruší, a tak je teda teraz aplikácia celosvetovo zadarmo.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.