Xooglers a Nooglers, kto to je?
Xoogler je bývalý zamestnanec spoločnosti Google. Ide o kombináciu slov : „Ex“ a „Googler“. Označenie sa týka iba bývalých zamestnancov. (Nie ľudí, ktorý prestali využívať niektorú s google služieb). Aj keď je skratka odvodená od „ex“, vyslovuje sa to ako xoogler. Xoogler nie je jediná slovná hračka. Nooglers sú nový zamestnanci Google. A okrem Xooglers a Nooglers, existuje ešte pomenovanie Gayglers a ide o LGBT zamestnancov.
Zamestnanec číslo 59
Zamestnanec spoločnosti Google, Doug Edwards, spĺňa podmienky pre označenie „Nooglers“ aj „Xooglers“. Bol 59-tým zamestnancom spoločnosti a v Google pracoval medzi rokmi 1999 až 2005. Spoločnosť v tom čase zaznamenala dobrý štart a Edwards zbohatol natoľko, že jednoducho odišiel do dôchodku. Na dôchodku založil blog xooglers.blogspot.com , kde opisuje svoje pracovné skúsenoti v Google, a neskôr napísal aj knihu: I’m Feeling Lucky: The Confessions of Google Employee Number 59 ktorú si môžete kúpiť na amazone.
Najzaujímavejší xoogler
Marissa Mayer, bola prvá žena, ktorá sa podieľala pri vývoji vyhľadávača. Bola 20- tým zamestnancom v google. Google opustila pre lepšiu ponuku od spoločnosti Yahoo aby sa stala generálna riaditeľka. Bola v tom čase tehotná a súhlasila s tým, že bude pracovať na materskej dovolenke. Vyvolalo to veľký rozruch. Niektoré zdroje uvádzajú, že dostala Yahoo z veľkých problémov a zachránila spoločnosť pred krachom.
S nápadom služby Gmail prišiel Paul Buchheit a stal sa Xoglerom keď prešiel do spoločnosti Facebook.
Erica Baker bola dlhoročný zamestnanec Google. Odišla pracovať pre Slack, nástroj obchodnej komunikácie. Na svojom Twittri zverejnila dôvod jej odchodu. Uviedla, že v spoločnosti sú veľké platové rozdiely, a nekorektné podmienky pre získavanie a výplacanie bonusov.
Dennis Crowley vytvoril sociálnu sieť Dodgeball, ktorú spoločnosť Google zakúpila (spolu s Crowleym) a potom ju zlikvidovala. Crowley sa tak stal Xoogler a vytvoril Foursquare, mobilnú aplikáciu na zdieľanie polohy, ktorá sa stala oveľa úspešnejšou ako projekt Dodgeball.
Lars Rasmussen bol kúpený s projektom Where2. V google pracoval na mapách Google a neskôr sa presunul na projekt Google Wave. Keď služba Google Wave bola zrušená, opustil Google a zamestnal sa v spoločnosti Facebook. Neskôr však opustil aj Facebook a začal pracovať na vlastných projektoch.
Komentáre