Xooglers a Nooglers, kto to je?

 Xoogler je bývalý zamestnanec spoločnosti Google. Ide o kombináciu slov : „Ex“ a „Googler“. Označenie sa týka iba bývalých zamestnancov. (Nie ľudí, ktorý prestali využívať niektorú s google služieb).  Aj keď je skratka odvodená od  „ex“, vyslovuje sa to ako  xoogler. Xoogler nie je jediná  slovná hračka. Nooglers sú nový zamestnanci Google. A okrem Xooglers a Nooglers, existuje ešte pomenovanie Gayglers  a ide o LGBT zamestnancov.

 

Zamestnanec číslo 59

Zamestnanec spoločnosti Google, Doug Edwards, spĺňa  podmienky pre označenie „Nooglers“ aj „Xooglers“. Bol 59-tým zamestnancom spoločnosti a v Google pracoval medzi rokmi 1999 až 2005. Spoločnosť v tom čase zaznamenala dobrý štart a Edwards zbohatol natoľko, že jednoducho odišiel do dôchodku.  Na dôchodku založil blog xooglers.blogspot.com , kde opisuje svoje pracovné skúsenoti v Google, a neskôr napísal aj knihu:  I’m Feeling Lucky: The Confessions of Google Employee Number 59  ktorú si môžete kúpiť na amazone. 

 

Najzaujímavejší  xoogler

Marissa Mayer, bola prvá žena, ktorá sa podieľala pri vývoji vyhľadávača. Bola 20- tým zamestnancom v google. Google opustila pre lepšiu ponuku od spoločnosti Yahoo aby sa stala generálna riaditeľka. Bola v tom čase tehotná a súhlasila s tým, že bude pracovať na materskej dovolenke. Vyvolalo to veľký rozruch.  Niektoré zdroje uvádzajú, že dostala Yahoo z veľkých problémov a zachránila spoločnosť pred krachom. 

S nápadom služby Gmail prišiel Paul Buchheit a stal sa Xoglerom keď prešiel do spoločnosti Facebook.

Erica Baker  bola dlhoročný zamestnanec Google. Odišla pracovať pre Slack, nástroj obchodnej komunikácie. Na svojom Twittri zverejnila dôvod jej odchodu. Uviedla, že v spoločnosti sú veľké platové rozdiely, a nekorektné podmienky pre získavanie a výplacanie bonusov. 

Dennis Crowley vytvoril sociálnu sieť  Dodgeball, ktorú spoločnosť Google zakúpila (spolu s Crowleym) a potom ju zlikvidovala. Crowley sa tak stal Xoogler a vytvoril Foursquare, mobilnú aplikáciu na zdieľanie polohy, ktorá sa stala oveľa úspešnejšou ako projekt Dodgeball.

Lars Rasmussen bol kúpený s projektom  Where2. V google pracoval  na mapách Google a neskôr sa presunul na projekt Google Wave. Keď služba Google Wave bola zrušená, opustil Google a zamestnal sa v spoločnosti Facebook. Neskôr však opustil aj Facebook a začal pracovať na vlastných projektoch. 

 

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.